Liveblog Parijs-Roubaix 2024 – Reacties op bizarre solozege Van der Poel
Een week na de Ronde van Vlaanderen staat het volgende monument al weer op het programma met Parijs-Roubaix 2024. Krijgen we met Mathieu van der Poel voor het derde jaar op rij een Nederlandse winnaar in de Hel van het Noorden?
Zoals de afgelopen edities starten de renners ook dit jaar in Compiègne. Via 29 kasseistroken wordt na 260 kilometer de velodroom van Roubaix bereikt. Met 57,5 kilometer aan kasseiwegen, is het een zware editie. De afgelopen dertig jaar hebben de coureurs namelijk niet zoveel over de stenen hoeven te stuiteren.
Het Bos van Wallers, in het Frans Trouée d’Arenberg genoemd, is een iconische passage in Parijs-Roubaix. De kasseistrook van vijf sterren opent de finale op ruim 95 kilometer van de finish. De andere stroken van de hoogste moeilijkheidsgraad volgen in de finale met Mons-en-Pévèle en Carrefour de l’Arbre.
Door de afwezigheid van Wout van Aert zijn alle ogen wederom gericht op wereldkampioen Van der Poel. Kan hij een week na zijn indrukwekkende zege in Vlaanderens Mooiste ook zegevieren in Roubaix? In dat geval zou hij zichzelf opvolgen. Zijn voornaamste uitdager lijkt teamgenoot Jasper Philipsen te zijn, hij werd vorig jaar tweede achter de Nederlander.
Afstand: 259,7 kilometer
Start: 11.25 uur
Finish: tussen 17.05 en 17.40 uur
Om te reageren moet je ingelogd zijn.