Adrien Costa verliest been bij klimongeluk
Adrien Costa is door een ongeluk tijdens rotsklimmen een been verloren. Het rechterbeen van het toptalent kwam vast te zitten tussen een steen die tijdens het klimmen loskwam. In het ziekenhuis in Reno hebben de artsen het been moeten amputeren, dat meldt zijn voormalige ploeg Hagens Berman Axeon op Twitter.
De 20-jarige Amerikaan was 29 juli aan het klimmen op Mount Connes in Californië. Terwijl hij een zogenaamd Talus Field (een helling met losse stenen) opliep kwam zijn been vast te zitten tussen een rots van ruim 1800 kilo die naar beneden viel. Twee wandelaars in de buurt wisten de lokale hulpdiensten te alarmeren waarna de nationale garde hem uit het gebied heeft opgepikt.
Ondanks het snelle handelen van de wandelaars kwam hij in kritieke conditie in het ziekenhuis aan, waar zijn been boven de knie is geamputeerd. Ondertussen is er door de ploeg waar hij tot vorig jaar reed een crowdfunding opgezet om de medische kosten te kunnen betalen.
Tot vorig jaar gold Costa als een van de grootste talenten in het beloftencircuit. In 2017 nam hij al een pauze vanwege extreme vermoeidheid. Dit jaar zou hij terugkeren bij Hagens Berman Axean maar de ronderenner besloot daar van af te zien en niet een profcarrière na te jagen.
Denk het.. maar doet er niet echt toe.
Costa besloot vorig jaar te gaan reizen en heeft ook een tijdje in Frankrijk gewerkt. Dit jaar keert hij terug naar zijn universiteit in Oregon om zijn studie Outdoour Leadership and Tourism af te maken met wellicht een minor psychologie. “Ik wil Axel en de rest van de begeleiding van Axeon uit de grond van mijn hart bedanken. Ik kijk ernaar uit om tijd op de fiets door te brengen en wie weet wat de toekomst brengt. Als ik iets heb geleerd is dat alles mogelijk is.”
Tja ook die carrière sowieso voorbij, hopelijk heeft hij nog een ander idee qua opleiding.
Wat een verhaal inderdaad. Kende die jongen verder niet op een berichtje op WF na. Lijkt me, ondanks de beperkte info die ik heb, wel een doorzetter. Zal ongetwijfeld nog veel mensen gaan inspireren later!
Hoop dat hij snel herstelt en zijn leven op een positieve manier een nieuwe draai kan geven na deze heftige tijd.
Ik hoop dat hij blijft denken en handelen in mogelijkheden..
Ik meen gelezen te hebben dat hij geen lol meer had in het wielrennen nadat een vriend van hem was omgekomen bij een ongeluk tijdens het fietsen. Dat noem ik niet mentaal instabiel, eerder een vrij normale menselijke reactie. Dan over de foto: die gasten proberen die jongen een hart onder de riem te steken, ze kunnen daar ook als twee doodgravers gaan zitten maar daar wordt niemand beter van.
Wat betreft de foto: uiterst opmerkelijk dan om een foto te maken om die jongen een hart onder de riem te steken
In dit geval is "een steentje bijdragen" wellicht niet de meest gelukkige opmerking.
Los van het feit of we Costa nog ooit in het peloton terug hadden gezien natuurlijk een drama voor deze jongen. Hoop dat hij in zijn nabijheid veel ondersteuning vind.