•
zondag 31 juli 2016 om 09:21
Afzwaaiende Rodríguez zat steenkapot na aanval Mollema
Joaquim Rodríguez zwaaide gisteren af in Clásica San Sebastián. Na afloop vertelde hij in een persbericht van Katusha dat hij zijn laatste wedstrijd in Spanje gereden had, wat automatisch betekent dat de kleine Spanjaard geen Vuelta a España gaat rijden.
‘Waren ze bang voor mij?’“Ik heb genoten van mijn laatste koers in Spanje”, steekt Purito van wal. “Die laatste beklimming was echt mijn terrein. Ik zag dat ik een gaatje had en besloot het te proberen. Ik móest wel. Eerder zag ik Adam Yates aanvallen en ik wist dat hij hetzelfde als vorig jaar ging proberen (toen Yates won, red.). Daarom volgde ik hem en heb ik hem later gelost. Helaas kwamen Bauke Mollema, Alejandro Valverde en Tony Gallopin aansluiten op de top. Toen Mollema aanging, deden Valverde en Gallopin helemaal niets. Waren ze zo bang voor mij? In theorie zijn ze beiden sneller dan ik in een sprint. Zij misten zo ook de overwinning, maar dat is nu eenmaal zo. Na mijn aanval zat ik steenkapot. Maar die slotklim was werkelijk fantastisch, met alle fans die me toejuichten. Dit is meer dan waarschijnlijk mijn laatste wedstrijd ooit in Spanje. Een mooi vaarwel. Ik heb ervan genoten, ook al was ik aan het afzien om de beklimming.”
Tis inderdaad al heel wat dat Purito het probeert in het nederlands
Purito zat steenkapot op de top, maar vraagt zich wel af waarom Gallopin en Valverde helemaal niets deden. Misschien ook omdat ze even op hun adem zatten ??? In de afzink en het vlakke stuk heb ik Purito alleen maar in het laatste wiel zien hangen...dus zo afgeven op Gallopin en Valverde lijkt mij niet terecht. Purito had alleen moeten aankomen om deze Classica te kunnen winnen, zijn aanval schoot tekort, jammer voor hem.
Hij gaat dus geen koersen meer rijden in Spanje, dus alleen nog Rio en misschien Lombardije als afscheid ?
Hij zal in de ronde van Lombardije wel groots afscheid gaan vieren.
Gun hem het allerbeste en bedankt voor de mooie prestaties.
En dat is niet nadat Kees Jongkind vroeg hoe hij over Mollema dacht. Echt mooi dat hij nu eidelijk kan winnen van deze klasbakken.
Lombardije.
Ok indien hij Lombardije nog rijdt, wat rijdt hij dan tot Lombardije? Lombardije is pas op 1 oktober.
ook al was ik aan het afzien om de beklimming
Dat zal wel op de beklimming geweest zijn.
Aangezien er met echte verbeterpunten toch niets gedaan wordt, even meedoen.
Ik vind het zeker jammer en vreemd dat hij niet start in de Vuelta. In deze vorm is top-5 plus een ritzege gewoon mogelijk, en waarom niet het podium? Maar misschien is dit wel het beste. Purito gaf aan alleen in de Vuelta te willen starten als hij zeker weet dat hij tot het einde mee kan doen om de prijzen. En niet er doorheen zakt in de tweede week en roemloos naar huis moet. Nu lijkt me dat erg overdreven, want Purito toont al jaren aan de Tour + Vuelta prima te kunnen combineren.
Overigens wordt Lombardije dit jaar weer verreden op de 2014-route. Een vrij gemakkelijke route dus, en op een parcours waar Purito weinig kans heeft op de overwinning. In dat opzicht is het dus minder erg dat hij daar niet meer zal starten
Inderdaad heel erg vreemd dat hij niet in de Vuelta start. Maar hij kent zijn lichaam het beste als hij wil stoppen na Rio is dat zijn recht. Nogmaals afscheid van een schitterend renner!