Anna van der Breggen gaat niet van start in ‘haar’ Waalse Pijl
Anna van der Breggen zal dit jaar niet voor een achtste keer de Waalse Pijl winnen. De 35-jarige renster was door ziekte al een twijfelgeval, maar ze hoopte nog te kunnen deelnemen aan de Waalse klassieker. Van der Breggen blijkt echter niet fit genoeg om een rugnummer op te spelden.
“Anna van der Breggen zal vandaag niet starten in de Waalse Pijl. Ze is nog niet helemaal hersteld en zal daarom uit voorzorg niet koersen”, deelt haar ploeg SD Worx-Protime mee op sociale media. “We hopen dat Anna weer fit is voor Luik-Bastenaken-Luik.”
Van der Breggen was al een opvallende afwezige in de finale van de Amstel Gold Race. De Nederlandse stapte afgelopen zondag al vroeg af in de Limburgse heuvelklassieker. “Vrijdag in de Brabantse Pijl voelde ze zich ook al niet goed en zaterdag klaagde ze ook nog over hoofd- en keelpijn”, vertelde teammanager Danny Stam na afloop aan Het Laatste Nieuws.
Anna van der Breggen wont start in today’s Flèche Wallonne. She’s not completely recovered & therefore as a precaution won’t race today. The hope is Anna will be fit again for Liège-Bastogne-Liège.
📸 @GettySport pic.twitter.com/syA6X67L0x
— Team SD Worx – Protime (@teamsdworx) April 23, 2025
“Ze is toch gestart in de hoop er wat door te komen, maar dat bleek al snel ijdele hoop.” Ze kneep vervolgens in de remmen, uit voorzorg richting de Waalse Pijl, de wedstrijd die ze in haar eerste wielerleven maar liefst zeven keer wist te winnen. Maar, Van der Breggen sukkelt nog altijd met haar gezondheid. “Ze is verre van fit”, gaf Stam aan in gesprek met De Telegraaf. “Ze heeft behoorlijk veel last van haar longen.”
De ploeg hoopt dat Van der Breggen wel op tijd fit is voor Luik-Bastenaken-Luik. De laatste voorjaarsklassieker staat komende zondag op het programma. Van der Breggen was in 2017 en 2018 al de sterkste in La Doyenne.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.