Astana verwacht veel van Nibali in voorjaar
Foto: Sirotti
zaterdag 14 november 2015 om 16:10

Astana verwacht veel van Nibali in voorjaar

Vincenzo Nibali maakte aan het eind van het seizoen indruk door op spectaculaire wijze de Ronde van Lombardije te winnen. Daardoor zou bijna vergeten worden dat de Italiaan in het voorjaar amper vooruit te branden was. Dat zal hem in 2016 niet nogmaals overkomen, verwacht Astana-coach Paolo Slongo.

“Wil hij de komende lente meer winnen? Ja, dat is wel het plan”, vertelt Slongo aan Velonews. “Ons doel is om beter voorbereid te zijn voor de voorjaarskoersen als Tirreno-Adriatico of Parijs-Nice. Hij moet er meteen staan en de mentaliteit hebben om te winnen.”

Waar vorig seizoen alles in het teken stond van de Tour de France, richt Nibali dit seizoen zo goed als zeker zijn pijlen op de Giro d’Italia. Daar past ook een andere voorbereiding bij, legt Slongo uit. “Vorig jaar moest hij zijn vormpiek hebben in de Tour. Nu zal hij al eerder een hoog niveau hebben, aan het eind van februari of in maart. Nog niet op honderd procent, maar goed genoeg om competitief te zijn.”

Nibali begint zijn seizoen in januari in de Ronde van San Luis. Over de rest van zijn schema komt meer duidelijkheid bij een trainingskamp eind deze maand in Toscane. Als de Italiaan de Tour de France gaat rijden zal dat vooral zijn als voorbereiding op de Olympische Spelen in Rio, verklapte Slongo alvast.

RIDE Magazine
15 Reacties
14-11-2015 16:37
En iedereen vindt Rio een prachtig parcours waar ze denken te winnen, verklap ik alvast
14-11-2015 17:21
Nibali moet gezien zijn kwaliteiten ook meer kunnen brengen in het voorjaar. Die moet gewoon om de knikkers mee kunnen doen in de Tirreno,Catalonie,Baskenland en Luik.

De Giro ziet er nu al leuk uit met Nibali,Valverde en Landa en ongetwijfeld nog een paar toppers die meedoen.
14-11-2015 17:22
@jan Jansen
Nou nou ik denk niet dat ik daar kan winnen.
Ik zie graag een goede nibz in de klasiekers.
14-11-2015 17:29
@MM
De Giro zal waarschijnlijk gaan tussen Nibali, Valverde, Landa en Majka. Als je het hebt over echte toppers.
14-11-2015 18:42
Dan kan Vino nu alvast in de pen klimmen.
14-11-2015 20:01
Purito vergeet Dumoulin, Jazeker onze topper van eigen bodem
14-11-2015 21:41
@jan jansen
Heb jij gehoord van Tom Dumoulin dat hij de Giro rijdt voor het algemeen klassement? Ik niet ;).
14-11-2015 23:00
@purito
Tja, wat is de definitie van een echte topper. Eigenlijk vind ik alleen Valverde van die 4 een echte topper. Nou vooruit, Nibali komt ook in de buurt.
14-11-2015 23:01
Zelfs als het nieuws is dat tante Ka haar koekjestrommel in de prullenbak ledigde na op de Ziggo-infolijn het advies 'cookies verwijderen' kreeg van de behulpzame callcenter agent die haar wilde helpen met het internet aan de praat krijgen dan nog komt Jan Janssen aankakken met Dumoulin die sowieso gaat winnen.
14-11-2015 23:10
Meedoet voor ak als je goed leest, hep je een dumoulin filter trouwens?
14-11-2015 23:23
RV haha wat een invalshoek ineens.
14-11-2015 23:27
RV
Het is toch weer gelukt om je te laten reageren, het werkte zelfs creatief bijzonder inspirerend zo te lezen.
Maar schipperaar is toch de beste lezer in dit geval.
14-11-2015 23:48
Intussen heeft tante Ka een koekiesmonster geinstalleerd die er voor gaat zorgen dat haar trommel weer rijkelijk gevuld wordt.
15-11-2015 00:50
En iedereen juicht weer als Dumoulin als eerste over de streep komt
15-11-2015 00:56
@ProfrondeZevenbergen, als je alle grote rondes hebt gewonnen kom je inderdaad wel in de buurt van een topper..

Om te reageren moet je ingelogd zijn.