Boasson Hagen: “Zal Gilbert nog vaak tegenkomen”

foto: Sirotti
Edvald Boasson Hagen verzekerde zich vandaag in Sittard van de eindzege in de Eneco Tour 2011. De 24-jarige Noor pakte naast de eindwinst ook de dagzege en kan terugkijken op een geslaagde rittenkoers.
“Ik had vandaag maar één opdracht en dat was Philippe Gilbert in het oog houden,” vertelde de renner van Team Sky op de site van de Eneco Tour. “De rest van het werk deed mijn ploeg. Al de hele week rijden de jongens op een zeer hoog niveau en ook vandaag lieten ze me niet in de steek.”
Doordat Hagen in de laatste bocht niet ten val kwam, kon hij de etappe in Sittard winnen. “Ik voelde aan dat Jurgen Roelandts iets te snel ging. Ik nam bewust wat gas terug en kwam heelhuids door de bocht.”
Boasson Hagen liet na zeven dagen Eneco Tour Philippe Gilbert achter zich, maar zal de Waal nog vaker tegenkomen dit seizoen. “Mijn volgende wedstrijd is in Hamburg. Ik ga ook rijden in Plouay en maak dan de oversteek naar Canada. Ook het WK in Kopenhagen is nog een hoofddoel dit seizoen. Ik zal Gilbert dus nog veel tegen het lijf lopen.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.