Boeckmans ontwaakt uit kunstmatige coma
Kris Boeckmans is gisteren ontwaakt uit zijn kunstmatige coma. Dat meldt Lotto Soudal. Het herstel van de Belgische wielrenner verloopt “in gunstige zin”, schrijft de ploeg.
De middelen die Boeckmans hielpen met ademen en in kunstmatige coma hielden, zijn zonder complicaties verwijderd. Een extra check van de artsen heeft geen ‘nieuwe’ botbreuken vastgesteld. Voor zijn ribbreuken is geen operatie nodig. Het letsel aan de longen heeft eveneens veel tijd nodig om te herstellen. Zijn breuken in het aangezicht zullen later behandeld worden.
Door deze ontwikkeling is de sprinter in staat om rustig te praten met familie en artsen. Wel zal Boeckmans op de intensive care gehouden worden, zodat hij blijvend gevolgd kan worden. Ergens deze week zal hij terugvliegen naar België met een aangepaste vlucht. In eigen land wordt daarna gekeken hoe de fracturen in zijn gezicht chirurgisch te behandelen zijn.
Nogmaals maar even sterkte aan alle betrokkenen.
Als ik daar over nadenk moet dat inderdaad een heel rare gewaarwording zijn dat je gewoon bijna 2 weken "kwijt" bent omdat je niet bij bewustzijn was. Dat mensen je moeten vertellen wat er gebeurd is. Hopelijk hersteld hij zonder verdere complicaties en of zijn carrière een vervolg kan krijgen is vooralsnog bijzaak.
Edit redactie: Bedankt
Fijn om te horen dat Boeckmans herstellende is.
Hoofdzaak is weer beter worden.
Trouwens, lijderstrui... kan echt niet hé.
Verbazingwekkend hoevaak dergelijke fouten gemaakt worden. Is het onderwijs in ons land zo slecht?
In ieder geval is het geweldig te horen dat Kris weer uit coma is. Het is toch echt wel een heel erg naar einde van zijn geweldige seizoen.
Dit ongeluk had natuurlijk niks met een onveilig parcours te maken want putdeksels heb je overal maar dit gun je niemand.
Jullie zijn ziek dat je hier grapjes over gaat maken, deze renner is bijna overleden aan een val en jullie maken geintjes over een leiderstrui?? Doe even normaal please