Braziliaanse ploeg Funvic geschorst tot 12 februari
Funvic Soul Cycles-Carrefour is tot 12 februari 2017 geschorst. De disciplinaire commissie van de UCI heeft dat besloten nadat bij de ProContinentale formatie drie dopinggevallen voorgevallen zijn binnen het tijdsbestek van twaalf maanden.
De Braziliaanse formatie heeft een schorsing van 55 dagen opgelegd gekregen, die ingegaan is op 19 december 2016. Tot het einde van de schorsing mag de ploeg niet deelnemen aan welk internationaal evenement dan ook.
Afgelopen seizoen liepen Wilson Rincon en João Gaspar tegen de dopinglamp in de Ronde van Portugal. Eerder in het jaar werd ook hun ploegmaat Kleber Ramos al positief getest. Het drietal werd betrapt op het middel cera.
Licentie
Funvic heeft daarnaast nog een procedure lopen om een nieuwe ProContinentale licentie te verkrijgen voor 2017, dan onder de naam Soul Brasil. Deze aanvraag werd in november door de UCI uitgesteld in afwachting van de uitkomst van bovenstaande dopingzaak binnen de ploeg.
Of dat Sagan effectief gelijk heeft en de echte toppers gewoon clean zijn. Inderdaad lang geleden dat er nog eens een grote renner betrapt is (wie helpt me herinneren wie de laatste was?) en denk dat dat veel te maken heeft met afgenomen dopinggebruik in de hoogste gelederen van het peloton.
Sagan had het over heel het peloton, en niet over de echte toppers.
Dacht ook aan die namen, maar dat is intussen gelukkig toch al een tijd geleden.
@Achtpuntzes
Het peloton waarin Sagan meestal rondfietst zijn natuurlijk ook de WT-renners en grote namen, dus daar valt wel een lijn in te trekken.
Ik vind het vooral jammer dat er op dergelijke uitspraken als die van Sagan zo lacherig gereageerd wordt, vanuit een pessimistische houding die ervan uitgaat dat dopeurs nog steeds een meerderheid uitmaken. Dat terwijl er geen enkel bewijs voor is en men zou kunnen uitgaan van onschuld tot het tegendeel bewezen. Bij zo'n positievere en meer optimistische visie voel ik me zelf in elk geval een pak beter.
Volgens mij zijn de genoemde namen in het artikel toch niet de minste namen in eigen contreien en halen ze daar wel aardige resultaten. Zo won Kleber Ramos bijvoorbeeld vorig jaar nog een etappe met aankomst bergop tegen een kransje World Tourtoppers in de Ronde van San Luis.
Dat ze inderdaad hier niet zo heel bekend zijn en in de enkele Europese koersen die ze betwisten weinig klaarspelen, zegt waarschijnlijk genoeg over hun praktijken die in het professionele peloton hier moeilijker vol te houden zijn. Een goed teken, vind ik dat.
In elk geval vindt ik het bemoedigend klinken dat dit soort namen de laatste gevallen zijn en de Sagans, Quintana's, Van Avermaets en andere Kwiatkowski's voorlopig relatief onomstreden rondfietsen, zonder dat er een verdacht geurtje rondhangt voor de gemiddelde wielervolger.
lol, in Brazilie is het nu zomer hoor.
dat ze San Luis nu missen zal best als een mokerslag aankomen bij dit team.
Ik dacht gelezen te hebben dat San Luis niet doorgaat in 2017?
Klopt, maar in de provincie er naast wordt een nieuwe vergelijkbare koers georganiseerd.
Tegenwoordig zijn het eenlingen en/of mannen uit de wat discutabelere circuits die voornamelijk aan de beurt zijn als ze hun neus aan het Europese venster steken. Het zou enerzijds, zoals @Leukefans zegt, een prachtig teken aan de wand kunnen zijn. Dat hoeft echter niet zo te zijn ... Helaas.