Chris Froome: “Maak mij geen zorgen over de Angliru”
Chris Froome kende gisteren tijdens de loodzware beklimming van Los Machucos een minder moment. De drager van de rode leiderstrui moest op de steile stroken van de slotklim zijn concurrenten laten gaan. Aan de finish bleek zijn naaste belager Vincenzo Nibali 42 seconden te zijn ingelopen. “Ik denk dat ik de rekening heb moeten betalen voor mijn inspanningen in de tijdrit. Maar ik ben er zeker van dat ik zal herstellen”, vertelt hij op de site van Team Sky.
“Het is nooit leuk om tijd te verliezen, maar desondanks ben ik erg blij met de plek waar we staan. We wisten dat het een lastige slotfase ging worden, zeker met deze weersomstandigheden”, aldus Froome.“Met nog drie dagen te gaan staan we er nog steeds geweldig voor. Ik voel mij goed en kijk uit naar de komende dagen.”
Froome klaagt niet over het parcours. “Dit was een typische Vuelta-aankomst. Het hoort bij deze wedstrijd en is natuurlijk voor iedereen hetzelfde. Ik denk niet dat er iemand is die geniet van stijgingspercentages van boven de 25 procent, maar zo is het nu eenmaal. Ik voel mij nog goed en heb er vertrouwen in dat we samen met de renners rond mij deze klus zullen klaren.”
Zaterdag wacht met de bergetappe naar de Angliru de beslissing. “Ik maak mij geen zorgen. Het is natuurlijk een enorm zware rit. Waarschijnlijk de zwaarste beklimming van deze Vuelta. De strijd om het algemeen klassement ligt nog open, maar we bekijken het van dag tot dag.”
Hou zou jij reageren als ze ineens op je stoep staan? En zeker over zo'n issue.
Wiggins is geen ideale schoonzoon als Tom Dumoulin of Froome, maar een interview met hem was zelden saai.
Er is dus zeker paniek aan boord.
Dat is niet gebeurd,dus Froome wint niet de Vuelta.
Hij is vol vertrouwen, zeker, waarbij hij altijd in de 'wij-vorm' spreekt, maar ik vind zelfvertrouwen echt wel iets anders dan arrogantie.
Veel mensen missen wellicht de 'klootzak' in hem, een kwajongen is voor de massa misschien een mooiere leider.
En natuurlijk is het interview een open deuren-salvo. Dat is inherent aan de situatie met microfoon en camera op je mik.
Het probleem is dat Froome bij het kille, zakelijke Sky fietst. Die ploeg heeft een aura van superioriteit en voorrecht om zich heen, waardoor het niet uitmaakt wat de individuele renners doen of zeggen.
Wat wel iets zegt over froome is zijn belachelijk maken van wiggins, aru vd baan rijden omdat die durft aanvallen na pech,.....het heeft echt iets van armstrong weg. Vooral dat autoritaire stoot mij tegen de borst.
Ik denk ook dat sky de enige ploeg is die pr training krijgt. Alle andere renners zijn veel spontaner. Je hebt er wel kijk op zeg.