Contador wil niet spreken van wraakactie op Astana
Foto: Sirotti
vrijdag 29 mei 2015 om 09:04

Contador wil niet spreken van wraakactie op Astana

Alberto Contador ontkent dat hij donderdag wraak wilde nemen op Astana in de Giro-etappe naar Verbania. De Spanjaard reed weg vlak nadat Mikel Landa (Astana) was opgehouden door een val. Een dag eerder trok Astana de gashendel vol open toen Contador lek reed. “Ik denk niet in termen van wraak”, stelt de drager van de roze trui tegenover Cyclingnews. “Je neemt de situatie gewoon zoals die komt.”

“Vandaag was een andere situatie”, vervolgt Contador. “We reden al voor in het peloton omdat we wisten dat het belangrijk was om voorafgaand aan de klim niet te ver van achteren te zitten. De gezichtsuitdrukking van Aru verraadde dat hij geen goede benen had en dus versnelden we en namen we het risico om extra energie te verspillen. Dat heeft goed uitgepakt.”

Zijn ploegmaat Christopher Juul-Jensen was tegenover het Deense TV2 minder diplomatiek. De renner neemt zelfs het woord karma in de mond. “We reden al hard op kop op het moment van de valpartij, maar toen we hoorden dat Landa erbij betrokken was, gingen we nog net wat harder.”

RIDE Magazine
48 Reacties
29-05-2015 11:45
Waarom zou Astana een ander team iets gunnen terwijl er van alle kanten op ingeschopt wordt? Die koppensnellen-stijl is nou juist hun unique selling point.
29-05-2015 12:04
@Romans
Precies mijn punt, volgens mij ligt Astana niet erg goed in het peloton op dit moment. Hun reactie daarop is wat jij noemt een "koppensnellen-stijl", niks gunnen, alles pakken wat je pakken kunt. Daarmee gaan ze tegen de ongeschreven regels van het peloton in. Daarmee wordt de ploeg er in de ogen van een deel van het peloton niet sympathieker op. En dan kun je erop wachten dat je op het moment dat je eigen renners in de problemen komen, anderen niet zullen aarzelen daarvan gebruik te maken.

De actie tegen Contador heeft ze overigens bar weinig opgebracht deze Giro, ze schakelden er eerst Aru mee uit en nu krijgt Landa de rekening gepresenteerd.
29-05-2015 12:34
Misschien, maar ze ondernamen wél een poging om de giro nog op de kop te zetten wat ik als verantwoordelijkheid nemen zie en goed kan waarderen, al helemaal wanneer ze weten dat Aru het niet trekken gaat, tóch proberen.

En 'ongeschreven regels' zijn niet zomaar ongeschreven maar omdat ze niet bestaan.
29-05-2015 13:08
Contador mekkert niet. Hij accepteert dat Astana keihard op kop ging rijden maar accepteer dan ook de gevolgen. Ik vind het best vernederend als je iemand bergop op bijna een minuut achterstand hebt dat die binnen een mum van tijd met een lachende bek naast je komt rijden en je aankijkt met een blik van dit had je beter niet kunnen doen vriend. Ik geniet van Bertje zijn manier van koersen. Ik denk dat we een vrij saaie giro hadden gehad zonder hem.
29-05-2015 13:38
Spreken met de benen heet dat. Niet janken maar er gewoon een klap op geven. Wat een genot!
29-05-2015 13:39
@Romans
Het bijzondere van ongeschreven regels is dat ze vaak beter werken dan geschreven regels. Mensen die zich niks aantrekken van ongeschreven omdat ze niet zouden bestaan, krijgen daar vaak de rekening voor gepresenteerd.
29-05-2015 14:04
En mensen, en al helemaal coureurs, die teveel bezig zijn met het respecteren van ongeschreven regels zijn kanonnenvoer voor degenen die ze aan de laars lappen.

Overigens heeft Contador op de Mortirolo één minuut dichtgereden op Aru's beste tempo en niet dat van Landa en Kruijswijk. Het was indrukwekkend maar niet helemaal _0_, bij wijze van smilie
29-05-2015 15:26
Contador aan het mekkeren??? iemand is hier weer zijn persoonlijke frustratie over Contador (vs. Schleck) aan het projecteren op dit WF-bericht. Ben geen fan van Contador, maar van mekkeren kan hij hier niet beticht worden. In tegendeel, hij doet het netjes en trekt geen lange neus o.i.d.
29-05-2015 15:36
Ongelooflijk dat een groot sportman hier door een groot deel wordt uitgemaakt voor leugenaar. Elke baas moet wel eens liegen om zijn pupillen te beschermen maar zelfs diplomatie mag al niet meer.
Zou aru of landa kruiswijk ook aan de bergtrui geholpen hebben ipv voor de overwinning te gaan? Een week bergtrui brengt goed op, chapeau bertje!
29-05-2015 15:42
Idd. Schipperaar maar dat zul je altijd blijven houden. Ik vind dat trouwens juist een Hollands kwaaltje. Die grote monden en altijd maar alles moeten zeggen. En als iemand anders dan wat gereserveerder is in zijn uitspraken wordt diegene stiekem of achterbaks genoemd.
Zoiets heet alleen niet stiekem of achterbaks maar zoiets heet fatsoen. Gewoon een chique wielrenner. En ja het klopt, klootzakken winnen meer. Maar winnaars die ook nog gentleman zijn, die zijn zeldzaam. Dat zijn echte kampioenen.
29-05-2015 16:02
@kk
Sympa, thanks, zag net federer zijn interview in het frans, het enige wat de commentator begreep was dat ie content was, over professionaliteit te spreken. Hij was te vaak ziek zei ie tijdens franse les. Wij hollanders verwachten wel dat zimbabwanen ook nl spreken, domme arrogantie, gebakken lucht.
29-05-2015 16:03
Niet opeens allemaal doen alsof Contador de grootste gentleman is hè. Hij won gewoon een tour door keihard weg te demmareren bij iemand met ketting problemen. Van mij mag ie overigens, maar waarom iedereen hier doet alsof Contador het toonbeeld van chic is, liefde maakt blind zullen we maar zeggen.
29-05-2015 16:12
@ll
Als ik jou was zou ik proberen van studie te veranderen nu het nog kan. In jouw"vak" moet je vooral kunnen luisteren wat jou volkomen vreemd is.
29-05-2015 16:18
Edit redactie: niet doen
29-05-2015 16:55
@ll
Wil je nu ook de redactie nog je wil opleggen, bon a parte?
29-05-2015 16:56
Edit redactie: niet doen
29-05-2015 17:13
Zelfs de zinspeling snap je niet en mijn vak mag je gerust weten, sportfreak, kookfreak, talenfreak, reisfreak en cultuurfreak, daarnaast kan ik niks, behalve luchtverkeersbegeleiding tot nu toe zonder ongelukken.
29-05-2015 17:16
Edit redactie: niet doen
29-05-2015 18:13
Edit redactie: niet doen
29-05-2015 18:39
@rv
Iemand die alles en iedereen voor domme clown, joghie, stomme trol uitmaakt heeft duidelijk meer jouw sympathie, zegt genoeg, nog heel veel sterkte.
29-05-2015 18:47
Gaat deze discussie nog ergens over ??
29-05-2015 18:55
We zitten niet op voetbalzone jongens.
29-05-2015 20:32
Edit redactie: niet doen

Om te reageren moet je ingelogd zijn.