•
maandag 27 maart 2017 om 13:29
‘Direct Energie gaat twee jaar langer door’
Direct Energie heeft haar commitment aan de ploeg van Jean-René Bernaudeau met twee jaar verlengd, meldt Le Télégramme. Het Franse nutsbedrijf had een contract tot aan het einde van het seizoen, maar heeft volgens het Franse medium akkoord gegeven om nog twee jaar langer door te gaan tot en met 2019.
MirakelBernaudeau heeft het vertrouwen van Direct Energie uitbetaald. In 2015 verloor hij Europcar als hoofdsponsor en daarna duurde het tot aan september vooraleer Direct Energie toehapte. Sinds de intrede van de grijs-gele ploeg in het ProContinental-circuit, wist de Franse formatie 36 profzeges te boeken. Elf daarvan won de ploeg in de eerste maanden van 2017. Sprinttalent Bryan Coquard is de veelwinnaar van Direct Energie. De andere kopmannen zijn Thomas Voeckler, Sylvain Chavanel, Romain Sicard en Lilian Calmejane.
En dat na het slechte nieuws van de Vuelta.
Met Coquard, Petit, Calmejane en Boudet is er genoeg talent om uit te putten voor de toekomst.
Met het vertrek van Voeckler en (hoogstwaarschijnlijk) ook Chavanel komt er best wat budget vrij. Zelf hoop ik op de komst van een renner a la Pierre Latour. Rolland hoeft van mij niet terug.
Ook weten ze toch altijd genoeg talent uit hun eigen opleidingsploeg te halen.
Overigens is Sicard het inderdaad niet waard om als kopman te benoemen.
In Spanje ontbreekt het niet alleen aan de grotere of middelgrote bedrijven die niet willen of niet voldoende kunnen sponsoren ook de midden-klein bedrijven hebben het te moeilijk en de lokale overheden. Hierdoor mist een grote kweekvijver ook daar. Dat is in Frankrijk anders, daar doen zoveel overheden als kleine bedrijven driftig aan sponsoring.
In Italië heb je wel nog een redelijke kweekvijver maar daarontbreekt het dan weer aan geld voor de tussenkoersen, van nationale wedstrijden van combi belofte en elite tot de 1.2. wedstrijden.