Druivenkoers in Overijse schrapt wedstrijd bij de profs, maar blijft wel bestaan
Jelte Krijnsen blijft (voorlopig?) de laatste winnaar van de Druivenkoers bij de profs. Er zal in augustus namelijk geen elitewedstrijd meer georganiseerd worden. Organisatoren Flanders Classics, de Sportvrienden Overijse en de gemeente Overijse richten zich vanaf dit jaar op de jeugd.
Voor het eerst in 64 jaar krijgen we geen Druivenkoers voor profwielrenners. Flanders Classics en Sportvrienden Overijse gooien het vanaf dit jaar namelijk over een andere boeg. De elitekoers wordt immers omgetoverd tot een wedstrijd voor zowel junioren jongens als meisjes. Zij zullen nu op woensdag 27 augustus voor het eerst een Vlaamse Druivenkoers betwisten.
Moeilijke datum en nood aan jeugdwedstrijden
Maar wat is de reden voor deze koerswijziging? “De Vlaamse Druivenkoers is al jaren verbonden aan de Druivenfeesten in Overijse, maar dat betekende dat de datum de voorbije jaren nogal een keer wijzigde”, legt Tomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, uit in gesprek met Sporza. “Op die manier was het voor teams niet altijd makkelijk om de wedstrijd in hun planning op te nemen, wat een steeds groter wordende impact had op de startlijst.”
“Aan de andere kant is het een publiek geheim dat de nood aan jeugdwedstrijden heel groot is. Onze Ronde van Vlaanderen en Gent-Wevelgem jeugddagen waren de voorbije seizoenen al een schot in de roos. Alle factoren afgewogen hebben we dan ook deze wijziging aan de gemeente Overijse voorgesteld.”

Remco Evenepoel won de Druivenkoers in 2021 – foto: Cor Vos
Talenten van morgen
“We vinden het bijzonder moedig dat Overijse dit verhaal begrijpt en zijn dan ook dankbaar dat men net als in het verleden enthousiast de handen in elkaar wil slaan. De Vlaamse Druivenkoers blijft dus bestaan. We kijken er naar uit om net als bij onze andere jeugdwedstrijden de talenten van morgen aan het werk te zien en op die manier ons steentje bij te dragen aan de toekomst van onze sport”, besluit Van den Spiegel.
De Nederlander Jelte Krijnsen blijft zo in de geschiedenisboeken staan als de (voorlopig?) laatste winnaar van de Druivenkoers voor beroepswielrenners. Op de erelijst prijken met onder meer Eddy Merckx, Roger De Vlaeminck, Adrie van der Poel, Johan Museeuw, Erik Breukink en Remco Evenepoel heel wat grote namen. De Vlaeminck won deze wedstrijd liefst vier keer en is samen met Björn Leukemans mederecordhouder.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.