Dumoulin genomineerd voor Sportman van het Jaar
Tom Dumoulin is een van de drie genomineerden voor de titel Sportman van het Jaar 2017. Max Verstappen en Sven Kramer zijn de andere twee genomineerden. Bauke Mollema en Dylan Groenewegen zijn na de shortlist afgevallen, zo meldt de NOS.
Vorige week zondag werd de shortlist met elf namen bekendgemaakt. De vakjury heeft uit deze elf Dumoulin, Verstappen en Kramer gekozen als definitieve kanshebbers op de titel sportman van het jaar.
Wie verdient de titel Sportman van het Jaar 2017? 🏆 #Sportgala
— WielerFlits.nl (@WielerFlits) December 3, 2017
Anna van der Breggen is één van de drie genomineerden voor de titel Sportvrouw van het Jaar. Zij zal de strijd aangaan met Marit Bouwmeester en Dafne Schippers. Van de shortlist zijn Annemiek van Vleuten en Chantal Blaak afgevallen.
Wie verdient de titel Sportvrouw van het Jaar 2017? 🏆 #Sportgala
— WielerFlits.nl (@WielerFlits) December 3, 2017
Ook in de categorie Paralympisch sporter van het Jaar is een wielrenner genomineerd: Jetze Plat. De handbiker veroverde dit jaar maar liefst 4 wereldtitels. Zo won hij in Zuid-Afrika tijdens het WK de tijdrit en de wegwedstrijd, werd hij in Rotterdam wereldkampioen paratriatleet en veroverde hij het wereldkampioenschap Ironman. Tevens won hij het wereldbekerklassement wielrennen op de weg in zijn categorie.
Tom is de enige, die voor sportman van het jaar 2017 in aanmerking kan komen.
Las laatst een artikel, waarin stond dat er 3 mensen voor in aanmerking komen.
Max is goed in zijn sport maar is zelf blijkbaar een van de weinige personen die zijn prestaties naar waarde weet in te schatten.
Hij zegt zelf dat hij alleen sportman van het jaar wil zijn als hij wereldkampioen is. Waarom dan toch nomineren?
Hij komt niet eens opdagen bij het gala.
Wel jammer dat Van Vleuten niet is genomineerd. Die WK tijdrit en Izoard-zege waren denk ik de beste prestaties van het seizoen - misschien vooral omdat ze op TV waren - al doet VDB het met het heuveldrieluik en de Giro ook niet slecht. Dat Lieke Martens is afgevallen vind ik dan wel weer terecht, die was niet bovengemiddeld goed op het EK.
Hij gaat er wel goed mee om, door niet overal aan toe te geven. Dacht niet dat hij bijvoorbeeld bij DWDD is geweest, waar hij de verkeerde soort aandacht krijgt m.i. Als hij onder Kramer of Verstappen eindigt kunnen ze de verkiezing overigens wel opheffen.
Sjinkie doet het ook nog eens in een sport waarin zijn prestatie uniek is voor een NL
Ik kan me grotendeels wel vinden in deze nominaties. Geen grote onrechtvaardigheden. Ik vraag me wel af of ze de voorwaarde van het mondiale aspect van een sport wel consequent toepassen... Ooit werd Zonderland (rekstok, sport professioneel beoefend door misschien 30 man) beste sporter boven Robben (winnende goal in finale Champions League). Vervolgens kiezen ze vorig jaar wel Verstappen omdat hij in een mondiale sport (die stiekem slechts voor de happy few bereikbaar is) een wedstrijdje won... En dit jaar dus weer. Ook in het fysieke aspect zijn ze inconsequent. Paardrijders die iets winnen krijgen makkelijk een nominatie- terwijl ze Van Gerwen (in het lijstje met Federer en Brady voor beste niet-Britse sporter van het jaar van de BBC) consequent negeren.