Elia Viviani: “Ik zag mijn kans toen ik hoorde dat Kittel vertrok”
foto: Sirotti
woensdag 15 november 2017 om 19:17

Elia Viviani: “Ik zag mijn kans toen ik hoorde dat Kittel vertrok”

Na het voortijdig beëindigen van zijn contract bij Team Sky, rijdt Elia Viviani volgend jaar voor Quick-Step Floors. Hij kijkt het nieuwe seizoen vol enthousiasme en vertrouwen tegemoet, zo laat hij weten tegenover Het Laatste Nieuws.

Al vroeg in het jaar kwam de eerste teleurstelling voor de sprinter, toen teammanager Dave Brailsford hem niet selecteerde voor de Giro d’Italia. “Ik heb drie geweldige jaren gehad bij Sky. Ik begreep Brailsford ook wel, toen hij me niet selecteerde voor de Giro. Maar de Giro is wel één van de redenen voor mij om coureur te zijn”, legt hij uit. “Ik heb daarover gesproken met Brailsford, maar hij kon me niets beloven. Hij vertelde mij dat, als ik dat wilde, ik naar een andere ploeg mocht.”

Desondanks heeft de spurter ook van Patrick Lefevere geen garanties gekregen. “Toen ik hoorde dat Kittel vertrok, zonder zijn lead-out ploeg mee te nemen, zag ik mijn kans. In December gaan we over mijn programma praten. Lefevere heeft mij niks beloofd en ik heb niks gevraagd. Maar hij heeft mij blijkbaar hoog zitten”, vertelt hij.

Na dit seizoen negen zeges behaald te hebben, hoopt de 28-jarige Italiaan het volgend jaar beter te doen. “Lefevere zegt dat ook ik vijftien koersen kan winnen, als Marcel Kittel dat kan. Dat hoop ik ook. Dat interview heb ik gelezen en ik voelde mij gevleid”, legt hij uit. En voor de concurrentie van Fernando Gaviria vertelt Viviani niet bang te zijn. “Gaviria kan Milaan-San Remo, Gent-Wevelgem en de Ronde van Vlaanderen winnen. Hij is een fenomeen, maar ik denk dat er plaats is voor ons beiden in de ploeg.”

RIDE Magazine
4 Reacties
15-11-2017 19:49
De Ronde van Vlaanderen lijkt mij vooralsnog wat te hoog gegrepen voor Gaviria, maar als hij inderdaad een volledig klassiek voorjaar rijdt, zullen hij en Viviani elkaar waarschijnlijk niet veel in de weg zitten. Daarnaast lijkt het me prima te doen om Gaviria de Tour te laten rijden en Viviani de Giro en er zijn genoeg rondjes van een week om elkaar niet tegen te hoeven komen.
15-11-2017 20:42
Lefevere heeft geen garanties gegeven, maar op basis van de samenstelling van het team lijkt er wel ruimte te zijn voor Giro deelname, tenzij Viviani de meest luxe sprintaantrekker in de Tour wordt.
15-11-2017 20:52
Viviani gaat natuurlijk naar de giro, no doubt.
15-11-2017 23:13
Dit wordt een goed huwelijk . Komt in de warme familie van Qs. Erkend zijn meerdere in Gaviria maar kan zelf ook op veel terrein goed uit de voeten. Kan straks meedoen in grote koersen als Gent-Wevelgem, target voor de Giro lijkt me minimaal 2 ritten. In het slechtste geval is hij een zekerheidje voor overwinningen in niet WT-koersen. Moh Winnen es Winnen!

Om te reageren moet je ingelogd zijn.