zondag 7 februari 2016 om 17:14
Etixx-Quick Step niet in Qatar vanwege gedrag in vorige edities
Etixx-Quick Step is dit jaar de grote afwezige in de Ronde van Qatar. De ploeg van Patrick Lefevere won acht van de voorbije tien edities, maar ontving dit jaar geen uitnodiging. De voorzitter van de wielerbond van Qatar legt uit dat dit komt door een gebrek aan discipline.
“We hebben ze geen uitnodiging verstuurd”, vertelt Sjeik Khalid Bin Ali Al Thani aan Cycling Weekly. “Ze wilden graag komen, daar hebben we bewijs van.” Volgens de organisatie is er sprake van een gebrek aan discipline. “Ze hadden teveel tijd nodig om van schoenen te wisselen, rond te liggen en met de pers te praten terwijl ze ons lieten wachten. Dat kunnen ze niet maken. Dat gaat nu al een paar jaar zo, het was niet voor het eerst. We hebben mensen gestuurd om te vragen of ze op konden schieten, maar zij zijn niet op een aardige manier te woord gestaan. Daarnaast waren er problemen met de hotels”, legt hij uit.WorldTour in 2017
De organisatie wil graag in 2017 toetreden tot de WorldTour. Het heeft daarvoor een verzoek ingediend bij de UCI. “We hopen een goede kans te maken”, legt hij uit. “We zijn de oudste wedstrijd in de regio, dus wanneer de WorldTour deze kant op komt, dan zal men eerst naar hier moeten komen. We hebben nog geen contract getekend, maar dat zal er komen”, geeft hij aan.
En ja, vorig jaar protesteerdern ze tegen de hitte, die watjes van Quick Step. Daar doen we in Quatar niet aan voor onze werknemers. Terwijl wij in onze airco gekoelde paleisjes zitten, moeten zij natuurlijk doen waarvoor ze gecontracteerd zijn: werken. Het heet toch niet voor niks: de slaven van de weg???
En nu serieus:
Het WK voetbal in Quatar gaat voorlopig nog door. Verwacht dodental onder de buitenlandse arbeiders, die zichzelf slaven noemen (paspoort ingenomen, kunnen niet weg, abominabele condities): 4000 bij de bouw van de stadions. In 2 jaar tijd (2013/2014) kwamen bijna 1000 gastarbeiders om in de bouw. Belangrijkste doodsoorzaak: hartfalen. Ze moeten gewoon doorwerken bij temperaturen van 50 graden en meer.
Daarom en andere redenen: nooit WT maken zo'n flutrondje. Svp naar landen met een echte wielercultuur. Colombia bijvoorbeeld.
In landen als Columbia valt geen rooie cent te verdienen...
Als we willen dat deze sport blijft bestaan en niet nog meer ploegen omvallen dan moeten de renners maar een paar keer per jaar deze rondjes in de woestijn rijden (helaas).
En waarom is er geen geld te verdienen als we, pak 'm beet, de Vuelta a Colombia WT maken?? Spectaculaire ritten door adembenemende landschappen, veel toeschouwers langs de kant en de grote networks die echt wel de uitzendrechten willen kopen hoor. En de overheid die er ook belang bij heeft.
Of heb je een onderbouwing voor je meningkje?
Edit: Columbia is geen land; het zijn allerlei steden in o.a. USA die zo heten. Ook de staat van de hoofdstad Washington heeft Columbia. Technisch gezien kun je in het ' land' Columbia inderdaad geen rooie cent verdienen want... Het bestaat niet.
Ik vind het een naar idee dat dit soort landen zonder traditie in de sport met een dikke portemonnee grote evenementen kunnen kopen. En dat terwijl er betreffende de organisatie zoveel misstanden plaatsvinden.
Waarom ik dan een opportunist ben?
Ik ben helaas wel benieuwd naar de uitslagen
nieuwsgierig naar jouw aantal kwam ik dit tegen met googlen. een tiende maar nog steeds een enorm aantal. overleden bouwvakkers in Qater
edit; tegen de tijd dat ze klaar zijn verwachten ze al wel 4000 doden, dus je cijfers kloppen wel.
Het verbaast geenszins en eigenlijk vind ik dit een vermakelijke kanteling. Overigens kan ik me vinden in Kwibus' onderbouwing.
Ze moeten gewoon een heuvel maken in qatar, zand genoeg om op elkaar te gooien
gewoon Thijs 'die berg komt er' Zonneveld inhuren.