•
zondag 15 april 2018 om 20:05
Floris De Tier na aanval op Cauberg: “Als je het niet probeert, weet je het nooit”
Een van de meest opvallende gebeurtenissen in de finale van de Amstel Gold Race, was de splijtende demarrage van Floris De Tier tijdens de laatste passage van de Cauberg. De 26-jarige Belg van LottoNL-Jumbo sloeg direct een heel gat. “Ik moest dat alleen bekopen op het klimmetje dat daarna kwam”, baalt De Tier na afloop voor de camera van WielerFlits.
Slecht gevoel
“Het viel een beetje stil op de Cauberg”, kijkt de Vlaming terug. “De ploegleiderswagen en Robert Gesink hadden me net daarvoor gezegd dat als ik nog over had, ik moest proberen aan te vallen. Ik denk wel dat het een goed moment was, maar ik moest het bekopen op het klimmetje dat daarna kwam. Maar als je het niet probeert, weet je het nooit”, aldus De Tier, die de gehele dag een slecht gevoel had. Hij eindigde uiteindelijk als zestiende.
Hij rijdt dan weer met Kruijswijk en dat ging in de Ruta ook prima.
Geen dank, met ontzettend veel plezier gedaan! Zonder de rolverdeling met Maxim, was dat niet gelukt. Zal de complimenten delen
Hahaha, je wordt steeds vreemder man. Het winnen van de Ronde van het Baskenland bagataliseren omdat een wielrenner van LottoNL heeft gewonnen. Noem mij eens alle klassiekers waarin Roglic serieus voor het podium heeft meegestreden. Hij is een wereldtopper qua rijden van kleine rondes en dus moet hij zich daar op richten. LottoNL richt zich niet op de klassiekers, dat is een keuze waar je het niet mee eens kan zijn maar wel eentje die tot nu toe goed uitpakt voor de ploeg.
@sooike: het staat je wellicht niet aan, maar Wat TLJ met Roglic doet heet beleid. Eerst een grote jongen worden in de rondjes van een week met een tijdrit. Je beschuldigt TLJ er regelmatig van geen beleid te hebben, maar zo te lezen maakt beleid je weinig uit. Als er maar in de Amstel gestart wordt toch?
Als jij denkt dat de hoofdsponsor het met je eens is, waarom heeft die dan net verlengd? En meer budget beloofd? De hoofdsponsor laat op hoofdlijn juist zien het oneens te zijn met je. En ik snap wel waarom ook. Heb je de aandacht voor TLJ bij de Amstel wel gezien? Voor Gesink? Voor Lindeman? Voor Tankink? Voor de Tier? Jij denkt blijkbaar dat Roglic voor nog meer had kunnen zorgen? Maar weet jij dan ook de waarde van die paar % extra media aandacht voor de Jumbo? Welke supermarkt heeft er afgelopen zondag meer mediawaarde gescoord dan Jumbo?
Vind ik dat TLJ het dan goed gedaan heeft in de Amstel? Mwah, niet boven of onder verwachting. Ik vind de Tier in het verlengde van Roosen een lichtpuntje, dus als dat beleid ook talentontwikkeling inhoudt (en dat doet het), dan is dat nog niet zo heel verkeerd. Het is ook niet realistisch is als TLJ zegt: we nemen in ons beleid op dat Roglic moet in 1 jaar alles moet kunnen? En gezien de winst in Baskenland hebben zo ook geen heel foute keuze gemaakt met hem.
Roglic heeft nog nooit top 20 gereden in een eendaagse wedstrijd maar gelukkig weet sooike beter dan de ploegleiding van LottoNL dat het beter was geweest om hem de Amstel Gold Race te laten rijden in plaats van hem de Ronde van het Baskenland te laten winnen. Trouwens over welke geringe aandacht heb je het in betrekking met de overwinning van Roglic? Ik heb elke dag van die ronde een bericht over Roglic gezien op NOS.nl, Nu.nl, de Telegraaf, etc..
De sponsoren zullen sowieso tevreden zijn dat de ploeg net als vorig jaar een WorldTour kleine ronde heeft gewonnen en de ploeg dit jaar inmiddels al op 10 overwinningen staat. Dat de sponsoren van de ploeg het niet met je eens zijn heeft Jumbo wel bewezen door het contract met de ploeg met een aantal jaar te verlengen. Je hoeft je dus geen zorgen te maken over de relatie tussen de ploeg en hun sponsoren.
Ik denk dat er andere ploegen (en sponsoren) zijn die met veel meet ontevredenheid terugkijken naar de Amstel Gold Race. Sunweb (zowel ploeg als sponsor) zal bijvoorbeeld niet blij zijn dat één van hun twee absolute kopmannen (Matthews) maar 24e werd en daarmee de beste van zijn ploeg was. In tegenstelling tot LottoNL maakt Sunweb van de klassiekers namelijk wel een hoofddoel. Ook Sky zal zich afvragen wat al hun duurbetaalde kopmannen aan het doen zijn gezien hun prestaties in de kasseienklassiekers en deze eerste heuvelklassieker.