woensdag 7 maart 2018 om 20:49
Geen gelukkige start van Tirreno-Adriatico voor LottoNL-Jumbo
LottoNL-Jumbo kende vandaag geen gelukkige start van Tirreno-Adriatico. De ploeg met onder anderen Primoz Roglic in de gelederen, eindigde in de ploegentijdrit dertiende op 51 seconden van de winnende tijd van BMC. Daarmee begon de Italiaanse rittenkoers minder succesvol dan gehoopt, meldde de ploeg na afloop van de openingsetappe.
De Nederlandse formatie klokte 23’10” en kwam met vier renners over de streep; onderweg verloor het team Danny van Poppel, Maarten Wynants en Gijs Van Hoecke. ‘Te snel’, meldde de ploeg in een persbericht. “In een vroege fase van de koers hadden we nog maar vier renners over en dat is lastig”, zei tijdritcoach Mathieu Heijboer. “Bovendien konden slechts drie renners overnemen in de laatste vijf kilometer en dat was onvoldoende.”
“De achterstand op een aantal teams is al behoorlijk groot en dat is jammer, want Primoz Roglic mikt op een goed klassement. De komende dagen gaan uitwijzen of we de verloren tijd kunnen goedmaken”, aldus Heijboer.
Wynants moest er snel af, maar komt net terug uit ziekte. Van Poppel is wel zonde, want die ging daarna eraf. Niet een lekker begin, dus gewoon gaan voor een etappe en een mooi klassement.
https://www.procyclingstats.com/race/tirreno-adriatico/2018/stage-1-gc
Volgend jaar kunnen ze met het verhoogde budget van Jumbo wellicht meer.
Wynants zou normaal gesproken ook tot het bijna-einde mee moeten kunnen, maar als die nog niet helemaal top is na een ziekte, dan verlies je daarmee al een belangrijke motor. Van Poppel weet ik eigenlijk niet van hoeveel inhoud die heeft voor dit soort dingen, maar ploegentijdrit is toch beetje hetzelfde als treintje rijden, dan zou je van hem wel beter verwachten. Hopelijk is hij wel in orde voor de rest van de T-A.
Ik geloof dat ze voorgaande jaren altijd met 5 man moesten finishen in de ttt's.