Gilbert: “Ik mag morgen niet meesprinten”
donderdag 7 juli 2011 om 18:33

Gilbert: “Ik mag morgen niet meesprinten”

Philippe Gilbert behield vandaag zijn groene trui met één puntje voorsprong op Joaquin Rojas Gil. Morgen zal de Belgisch kampioen echter niet meesprinten. ”Ik weet nog niet of ik vol voor groen ga, want morgen mag ik niet sprinten van de ploeg. De spurt is voor Greipel”, zo zei hij tegen Sporza.

De renner van Omega Pharma-Lotto behield door een zevende plaats vandaag het puntenklassement. Meer had er ook niet ingezeten: ”Het was een lastige sprint en ik had ook wat angst van de gladde wegen in de regen. Geraint Thomas was erg sterk en hij ging te snel aan om iets te proberen. Maar ik heb toch wat punten gepakt voor het groen.”

De Belg had echter wel weer zijn zinnen gezet op de dagzege, al kwam die er niet. ”Ik had Vanendert gevraagd aan te vallen. Met zijn aanval moest hij de sprinters vermoeien op het steilste stuk. Maar Boasson Hagen en Hushovd zijn natuurlijk geen gewone sprinters en verteren zo’n klimmetje. Ik heb nog één puntje voorsprong en één punt blijft één punt. Nu kan ik er nog een dag langer van genieten, maar morgen pakt Rojas wellicht het groen”, aldus een realistische Gilbert.

“Ik weet nog niet of ik vol voor groen ga, want morgen mag ik niet sprinten van de ploeg. De spurt is voor Greipel. Zo kan ik veel punten verliezen en is groen misschien voor altijd verloren. Morgen kan ik niet winnen en Greipel misschien wel. Dus die keuze is wel logisch. En ik heb al een mooi seizoen achter de rug, ik weet niet of groen daar veel aan zou veranderen”, zo besluit hij.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.