Giro 2015: Ilnur Zakarin wint op circuit van Imola, Kruijswijk zesde
Ilnur Zakarin heeft de elfde etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De 25-jarige Rus van Katusha reed met nog circa twintig kilometer te gaan weg uit een kopgroep en kwam op het autocircuit van Enzo en Dino Ferrari in Imola solo over de streep. Steven Kruijswijk, die ook deel uitmaakte van de kopgroep, werd zesde. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) behoudt de roze trui.
Kruijswijk weer in de aanval
Zakarin maakte deel uit van een kopgroep die snel na de start in Forlì was ontstaan. Net als zaterdag en zondag was ook Steven Kruijswijk weer vooraan aanwezig. De twee kregen gezelschap van de Spanjaard Beñat Intxausti (Movistar) en de Italiaan Diego Rosa (Astana).
Later kwamen ook Matteo Montaguti, Carlos Betancur (bieden AG2R), Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Franco Pellizotti (Androni-Sidermec), Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin), Simone Stortoni (Androni-Sidermec), Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice), Giacomo Berlato (Nippo-Vini Fantini) en Rubén Fernández (Movistar) aansluiten, waardoor een kopgroep van dertien man ontstond.
Aanval van Zakarin slaagt
Op het heuvelachtige parcours, dat er door de regen nat bijlag, kwam er in het peloton geen georganiseerde vlucht op gang. Op het plaatselijke circuit, dat bijna vier keer afgelegd moest worden, bleven er vooraan uiteindelijk zeven man over: Kruijswijk, Betancur, Intxausti, Zakarin, Hesjedal, Rosa en Pellizotti.
Zakarin bleek van de koplopers de beste benen te hebben. De Rus, die onlangs al indruk maakte met de eindzege in de Ronde van Romandië, reed in de voorlaatste ronde weg en werd niet meer teruggepakt. Ook een poging van Kruijswijk om in zijn eentje naar de Rus toe te rijden bleek tevergeefs. Kruijswijk sprintte naar de zesde plaats, 53 seconden achter de winnaar.
Val Uran, aanval Contador
De klassementsrenners hielden zich betrekkelijk rustig, al liet Rigoberto Uran iedereen opschrikken met een val vlak voor het ingaan van de laatste ronde. De Colombiaan van Etixx-Quick-Step kwam met hulp van zijn ploeggenoten echter weer snel terug. Ook Contador wist nog even de ogen op zich gericht. De drager van het roze viel aan bij de laatste beklimming van de Tre Monti op vijf kilometer van de streep. Zijn plaagstootje reikte echter niet ver, waardoor er in de top van het klassement niets veranderde.
Giro d’Italia 2015 (2.UWT)
Uitslag etappe 11: Forlì – Imola (Autodromo Ferrari) (153 km)
1. Ilnur Zakarin (Katusha) in 3u55m8s
2. Carlos Betancur (AG2R La Mondiale) op 53s
3. Franco Pellizotti (Androni-Sidermec) allen z.t.
4. Beñat Intxausti (Movistar)
5. Diego Rosa (Astana)
6. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo)
7. Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin)
8. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) op 58s
9. Philippe Gilbert (BMC)
10. Juan José Lobato (Movistar)
Volledige uitslag
Algemeen klassement na etappe 11:
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) in 46u54m19s
2. Fabio Aru (Astana) op 3s
3. Mikel Landa (Astana) op 46s
4. Dario Cataldo (Astana) op 1m16
5. Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) op 1m46s
6. Giovanni Visconti (Movistar) op 2m2s
7. Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 2m10s
8. Damiano Caruso (BMC) op 2m20s
9. Andrey Amador (Movistar) op 2m24s
10. Leopold König (Sky) op 2m30s
Volledige stand
Edit: waarbij ik niet zeg dat zakarin dit niet verdient, hij heeft erg sterk gereden
Heerlijk om te zien dat Lotto zijn beste renner wederom laat meespringen in een vroege vlucht. Dat is de ideale manier voor kruiswijk om een etappe te winnen én (met een beetje geluk) een goed klassement te rijden. De rest van lotto zou ik persoonlijk ook nog graag in de aanval zien in de vlakke etappes..
Mooi man
Edit redactie: Geen namen verbasteren.
Want porte zijn straf is compleet gerechtvaardigt en deze zou dat niet zijn??
Het gaat er juist om dat het puur selectief gebeurd het straffen van renners.
Uran kwam tussen de wagens terug zoals elke dag zovelen en Garmin heeft hem echt niet geholpen erbij. Vandaag staat het hele volgtopic reeds vol van allerlei onzin met het oogpunt straffen uit te delen en dat is gewoon afreageren vanwege 'Portegate' gisteren, gaapverwekkend.
Redactie, interessant om te zien dat jullie eerder de link legden met cocaine dan met (de gedopeerde) honkbal-legende Sammy Sosa. Heel interessant!
Misschien in nederland maar de rest van de wereld kan het allemaal ook erg weinig schelen.
De giro is tot nu toe heel erg vermakelijk met veel spektakel. Het peloton heeft heel erg veel moeite om de kopgroep te controleren en dat maakt het allemaal heel erg leuk en de laatste week zal ons nog veel meer vuurwerk geven.
Erg sterk van onze rus en putin knikte en zag dat het goed was
Het is Tartaar.
En ach, bij Weening en Westra zeggen ze altijd dat het Friezen zijn...
Vooral opvallend vandaag het rijden van BMC, wat was nu de bedoeling? Dat Kung wel even naar de kopgroep zou rijden of durft Gilbert niet meer te sprinten tegen Mathews? Als ze hadden meegereden met Orica was de kans nog best aanwezig dat ze de kopgroep hadden teruggehaald.
Rustdagzakje rood of niet, knappe overwinning, al zou ik als Betancur nauwgezet de UCI-communiqués in de gaten houden.