Giro 2016: Nieve soleert naar ritzege in Cividale del Friuli, Amador nieuwe leider
Mikel Nieve heeft in de Giro d’Italia dertiende etappe gewonnen. De Spaanse klimmer van Team Sky kwam na een bergrit over vier cols in Cividale del Friuli solo als eerste over de finish nadat hij op de voorlaatste beklimming van de dag zijn medevluchters achter zich had gelaten. Andrey Amador (Movistar) neemt de leiderstrui over van Bob Jungels.
Grote vlucht
De rit door de provincie Udine kende een snelle start, waardoor het lang duurde voordat er een kopgroep kon ontsnappen. Tijdens de eerste beklimming van de dag lukte het uiteindelijk een groep van 32 renners om weg te geraken. Maarten Tjallingii (LottoNL-Jumbo) en Pim Ligthart (Lotto Soudal) waren de enige Nederlanders in een groep met ook onder meer Diego Ulissi (Lampre-Merida), Diego Moser (Cannondale), Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), Giovanni Visconti(Movistar) en Arnaud Démare (FDJ)
Stefan Denifl (IAM Cycling) vond het niet snel genoeg gaan en passeerde als eerste de top van de Montemaggiore. Denifl ging solo verder en kwam ook als eerste boven op de klim van Crai. De Nederlanders waren ondertussen al verdwenen uit de kopgroep, die was uitgedund tot 24 renners.
Nieve in de aanval
Tijdens de beklimming van de Cima Porzus ging Nieve er alleen vandoor. In de groep der favorieten moest Jungels tijdens de beklimming van de laatste col van de dag zijn concurrenten laten gaan. Een speldenprik van Vincenzo Nibali dunde het groepje vervolgens uit, maar de aanval werd al snel door Enrico Battaglin geneutraliseerd. Een tweede aanval van Nibali had opnieuw niet bijzonder veel effect, de groep der favorieten bleef bij elkaar. Jungels had het ondertussen moeilijk. De roze trui begon met vijftig seconden achterstand aan de afdaling richting de finishplaats.
Amador nieuwe leider
Nieve slaagde er tijdens de afdaling in om voorop te blijven. Achtervolger Visconti kon hem niet meer achterhalen, waardoor de Bask als eerste de finish mocht passeren. Het is de eerste ritzege voor zijn ploeg Sky in deze Giro. In de sprint van de achtervolgers won Nibali de sprint voor Valverde, waardoor de Italiaan zijn concurrent passeert op de ranglijst. Jungels probeerde in de slotfase zijn leiderstrui te redden, maar slaagde daar ondanks de hulp van Brambilla niet in. Amador vertrekt morgen in het roze en wordt de eerste rozetruidrager uit Costa Rica.
Wel een mooie winnaar. En Kruijswijk morgen in het roze??
Costa Rica gaat met het roze lopen vandaag , prachtig dit.
Nieve klasbak. Mooie renner! Ook leuk voor Amador dat hij eindelijk het roze pakt! In Costa Rica was het al een gekkenhuis de afgelopen weken. Het zal wel helemaal feest worden daar de komende uren!
Voor de rest is dit een Giro van de gelijkheid. Nibali probeert wel, maar is nog lang niet de Nibali van de Tour 2014. Valverde is op zich goed, maar durft ook niet echt te testen hoe goed Nibali nu is. Chaves en Kruijswijk goed, maar lijken niet beter te zijn dan de grote twee.
Op naar morgen! Mijn tip (ik had Nieve al goed)? Nicolas Roche!
Mooie etappe, met dank aan een Lampre ploeg die voor niets de etappe keihard heeft gemaakt haha!
Zakarin is in zijn algemeenheid wel te pakken.
Het idee dat Kruijswijk krachten heeft gespaard lijkt me onzinnig. Hij moest m.i. hard aanpoten om voorin te blijven. Opnieuw keurig gereden ! Maar de vraag blijft of dit goed blijft gaan.
Zeker nu movistar roze heeft en dus zal controleren ipv helpers in de aanval te laten gaan zoals vandaag Visconti.
Wat dat betreft maar laffe aankomsten en een beetje een lome Giro. Alles blijft binnen schootsafstand en iedereen is bang een te klein gat te hebben voor de afdaling, dus doen ze maar niks.
Amador, Zakarin en Jungels hebben het vaak lastig gehad. Majka, Uran en Kruijswijk meegefietst. Chaves, Valverde en Nibali leken mij de sterkste vandaag.
Off-topic: Ik raad sommige aan het volgtopic nog eens door te lezen met eigen bijdrage. Ik heb me vermaakt over hoe veel gelijk mensen zichzelf willen toedichten en dat 5 a 10 minuten later onderuit gehaald wordt en ze het dan presteren allemaal weer opnieuw te doen. En ondertussen wielrenners afkraken en geen idee hebben dat ze zelf voor l*l staan.
Betweterige mannetjes die de alfa van nota bene een internetsite willen zijn, niet eens een apenrots. Prachtige site, jammer dat er wielerflitsers wonen.