Greipel aast op derde ritzege: “Vanavond ga ik naar huis”
Foto: Sirotti
donderdag 19 mei 2016 om 15:08

Greipel aast op derde ritzege: “Vanavond ga ik naar huis”

André Greipel won deze Giro d’Italia al twee massasprints en hoopt daar vandaag in Bibione een derde aan toe te voegen. Dat wordt dan ook direct zijn laatste kans in deze ronde. “Vanavond ga ik naar huis”, zo bevestigde de renner van Lotto Soudal voor de start van de twaalfde etappe de vermoedens die er al waren.

Greipel, die de rode puntentrui om zijn schouders heeft, is op zijn hoede voor het bochtige plaatselijke circuit. “We moeten als ploeg attent vooraan zitten in het peloton, zeker als we op het finishcircuit komen. Elk rondje heeft zestien bochten, dus positionering wordt heel erg belangrijk. Sinds mijn laatste overwinning heb ik alleen nog maar aan deze etappe gedacht.”

RIDE Magazine
13 Reacties
19-05-2016 15:23
Nach hause, nach hause, sagt Daumelotz...
19-05-2016 15:23
Deelnemen is niet meer het belangrijkste, maar de etappe overwinning waardoor de spanning uit de wedstrijd wordt gehaald met die oersaaie sprints
19-05-2016 15:24
En dat terwijl hij de puntentrui heeft. Onrespectvol etc.
19-05-2016 15:35
Al met al hebben die Duitsers de Italiaantjes toch aardig sprintles gegeven deze Giro.
19-05-2016 15:42
daarom mogen ze wat mij betreft de punten herberekenen elke keer dat er iemand uitstapt zodat er nieuwe virtuele top 10s komen. Ritzeges hoef je niet weg te nemen, maar als de nr1 van een bepaalde rit uitstapt telt voor de puntentrui de nr2 als nr1 in die rit.
19-05-2016 15:47
@sephiroth Dat is inderdaad ideaal, krijg je straks in Turijn dat Modolo de trui kan pakken als de resultaten van Porsev geschrapt zouden worden of nog erger van Ulissi. Denk dat er dan wel wat te regelen valt. Moet je niet willen zulke taferelen, bovendien is er dan voor toeschouwers ook geen touw meer aan vast te knopen.
19-05-2016 15:55
@ Formolo, Waarom zouden de resultaten van Porsev geschrapt worden?
19-05-2016 16:15
Tsja, wat doe je er tegen. Mooi is het niet en verbieden kan je het ook niet. Je kan het alleen aantrekkelijker maken om te blijven door enkele vlakke etappes van het begin naar het eind te verschuiven. Of juist onaantrekkelijk om deel te nemen door heel weinig vlakke etappes te plannen.
19-05-2016 16:58
De oplossing is eenvoudig.
Als je een etappe wint telt deze pas als je de ronde uitrijdt.
Alleen de sterkste blijven over. Net zoals je voor de eindoverwinning de ronde moet uitrijden.
19-05-2016 18:25
Wat een duf voorstel, zou Dumoulin ook een etappe en wat roze truien kosten, dat besef was er al voordat je dit neerpende ?
19-05-2016 19:19
Jazeker Romans
Bij enige overpeinzing komt het misschien wat minder duf over en kun je de sportieve voordelen ervan inzien
19-05-2016 19:42
@janjansen
Wat een onzin. Ik heb mijn tegenargumenten weer gedelete; zulke nonsens verdient geen inhoudelijk tegenbetoog. Man, man.....

Edit:snap je uberhaupt de essentie van wielrennen?? Dat er voor iedereen elke dag iets te winnen moet zijn, al vanaf de start van he profwielrennen? Tussensprints, punten, bergop als eerste passeren, het past allemaal in het verdienmodel voor de arbeiders in deze sport. De beloning voor regelmatigheid en uitrijden (algemeen klassement) op de andere verdienmomenten toepassen is, is echt.... Stupide. Dan snap je het echt niet.
19-05-2016 20:31
Ik heb het daarnet nog enig overpeinst en vind het nu nog duffer dan eerst.

Win je 3 etappes, trekt er voor je eentje zijn overschoenen uit in een afdaling van 80 ……

…alleen de sterksten blijven over...

Om te reageren moet je ingelogd zijn.