Jan Bakelants en Asbjørn Kragh Andersen aanwinsten Sunweb
Jan Bakelants stapt over van AG2R La Mondiale naar Sunweb. De etappewinnaar in de Tour van 2013 moet ervaring toevoegen aan de ploeg in de klassiekers en grote ronden. Asbjørn Kragh Andersen zal Sunweb in 2019 bovendien versterken.
De 32-jarige Bakelants is inmiddels tien jaar prof. In die jaren won hij zes wedstrijden. Zijn komst naar Sunweb omschrijft de Vlaming als een nieuwe start. “Het zal een nieuwe uitdaging zijn die ik met beide handen zal aangrijpen na een moeilijk seizoen.” Hij verwijst hiermee op het lange revalidatieproces na zijn val in het ravijn in de Ronde van Lombardije 2017. “Ik kijk er echt naar uit om deel uit te maken van het team”, schrijft Bakelants in het persbericht.
Ploegleider Marc Reef is vooral te spreken over de ervaring van Bakelants. “We geloven dat hij ons gedurende het seizoen op een constant hoog niveau zal versterken en dat hij zijn ervaring met onze jongere jongens zal kunnen delen. Zijn teamgeest is een kenmerk dat zeer gewaardeerd wordt. Hij zal een belangrijke ondersteuning bieden in de heuvelklassiekers en grote ronden.”
Asbjørn Kragh Andersen
Søren Kragh Andersen krijgt in het nieuwe seizoen gezelschap van zijn oudere broer Asbjørn. In 2015 reden ze voor het laatst samen, bij Trefor-Blue Water. De 26-jarige renner die dit seizoen zowel voor Virtu Cycling als Waoo reed maakt in 2019 zijn WorldTour-debuut. Op 15 april jongstleden schreef Asbjørn Kragh Andersen de Tour du Loir et Cher E Provost op zijn naam. In Veenendaal-Veenendaal reed hij zich met een zevende plaats in de top tien. Op zijn erelijst prijken verder een etappe in de Tour des Fjords (2016) en een etappe in de Fleche du Sud (2015).
“De richting en de manier waarop het team werkt, is precies waarop ik ook graag werk. Ik heb dan ook het gevoel dat ik in het team zal passen”, verklaart Kragh Andersen, die houdt van voorjaarsklassiekers en korte, pittige beklimmingen. “Er is genoeg ruimte om nieuwe dingen te proberen, uit te blinken en over de hele linie verbeteringen aan te brengen.”
Reef geeft aan dat de Deen al langere tijd gevolgd wordt. “Hij biedt ondersteuning voor de klassiekers en voegt ook waarde toe aan onze sprinttrein. We willen deze twee kwaliteiten ontwikkelen om hem in staat te stellen het hoogste niveau te bereiken”, aldus Reef.
Eerder vandaag maakte Sunweb bekend niet door te gaan met Edward Theuns.
Alleen het belangrijkste lijkt mij dat de voorjaarsploeg even tussen neus en lippen door de helft gaat?
De voormalig etappewinnaar in de Tour
Voormalig? Hebben ze hem die etappeoverwinning dan afgenomen?
Magistraal stukje van Herbert en Maarten... volgens mij reed hij 20 km alleen op kop. Maar tot op de streep...
Andersen weet ik niet zo goed wat van te verwachten
Verder is Asbjorn alleen aangetrokken om zijn broer tevreden te houden, want zijn sportieve prestaties zijn nou niet heel indrukwekkend.
Wellicht dat ze Jan Maas nog een contract aan kunnen bieden nu hij niet in aanmerking komt voor een contract bij TLJ
Al met al geen geweldige transfers voor Sunweb.
En met Kragh Andersen prevaleert het geloof in verder ontwikkelen weer boven direct van waarde kunnen zijn. Zo langzamerhand krioelt t er van de groeibriljantjes bij Sunweb :-(
Zijn ervaring staat voor mij buiten kijf en dat hij mooie dingen kan laten zien ook. Het is alleen een misverstand om te denken dat hij als knecht een top 25 gaat rijden.
Hij hoeft als knecht ook niet top 25 te rijden. Maar hij kan het wel en dat is al veel meer dan de neos die sunweb verder heeft.
Wanneer echt alles op de Tour gezet wordt, zie ik het er best wel goed uit voor Tom:
- Met Oomen en Kelderman 2 toppers in de ondersteuning, die enorm lang mee kunnen (beste 15-20 renners). Dan mogen zij onderling de Giro - Vuelta verdelen voor een mogelijk kopmanschap.
- Daarachter Roche en Bakelants als taaie, ervaren krachten die bij de laatste 30-40 renners kunnen zitten en Power, die het potentieel heeft bergop veel te betekenen.
- Dan heb je Matthews en SKA voor de ondersteuning op het vlakkere gebied.
Wanneer dus echt alles er op gezet wordt, doen zij niet onder voor 90% van de ploegen en is alleen Sky en/of Movistar op papier sterker.
Dumoulin
Kelderman/Oomen
Roche
Bakelants
Power
Matthews
S. A. Andersen
Haga
Hiermee kan je toch de tour winnen lijkt me ...
Dus om de Tour te winnen moeten minimaal Keldermans EN Oomen mee maar dan mogen die niet geblesseerd zijn want je hebt niet om op dat niveau op terug te vallen in deze ploeg
17e in de vuelta 22e in de tour 20e in de tour.. dat is zo slecht nog niet!
Hij zal het voorjaar wel voor eigen kans mogen rijden.
ff trollen hoor : )
Theuns weg is ook een prima herstel van de fout om fors in zo'n type renner (zelfs wanneer hij wel uit de verf was gekomen) te investeren.
Gelukkig hebben ze veel grote talenten die in de toekomst waarschijnlijk goede knechten of zelfs kopmannen zullen worden. Dan denk ik aan talenten als Hindley, Kämna, Storer, Kanter en Hirschi. Sunweb heeft duidelijk de langetermijn als prioriteit gesteld. Alleen is dat misschien wat raar gezien het feit dat ze met Dumoulin een klassementsrenner hebben die nu al één van de topfavorieten is om de Tour te winnen. In mijn ogen moet je de kansen grijpen die voor je liggen want wie weet wat er in de toekomst met Dumoulin zal gebeuren.
In de NFL zijn bepaalde franchises (bijvoorbeeld de Patriots, Green Bay en de Giants) daar erg goed in. Als die doorkrijgen dat hun ploeg in de buurt komt van het niveau wat nodig is om de Superbowl te winnen gebruiken ze financiele reserves die ze daarvoor hebben opgespaard om precies die spelers aan te trekken die nodig zijn om op dat niveau te komen. Sunweb heeft natuurlijk geen reserves maar ik had verwacht dat ze elke cent die ze konden gebruiken zouden investeren in wielrenners die Dumoulin volgend jaar al de best mogelijke ondersteuning konden bieden. Ze nemen een risico wat je in sport eigenlijk niet moet nemen. Dat maakt het verschil tussen een Patriots en een Saints (die misschien wel de beste QB allertijde hebben maar nooit de juiste verdediging weet samen te stellen omdat ze spelers halen die over twee/drie jaar misschien geweldig zijn).