Jan Boven: “Gent-Wevelgem wordt een strijd der overlevenden”
Het peloton krijgt zondag een zware editie van Gent-Wevelgem voorgeschoteld. Storm en regen gaan vermoedelijk voor helse omstandigheden zorgen. “Het wordt een strijd der overlevenden”, voorspelt ploegleider Jan Boven op de website van LottoNL-Jumbo.
Afgelopen woensdag ging het op dat vlak mis. In Dwars door Vlaanderen reed alleen Tom Van Asbroeck de koers uit. “Nico Verhoeven en ik kunnen altijd goed relativeren, maar woensdag vielen zelfs wij volledig stil. Dat we Dwars door Vlaanderen maar met één man uitreden, was echt dikke pech.”
“Vrijdag verliep de E3 Harelbeke wel heel goed en zaten we veel van voren. Dan is het extra fijn om te zien dat Bram Tankink zo goed reed en ook Sep Vanmarcke heeft het uitstekend gedaan”, aldus Boven.
Selectie LottoNL-Jumbo voor Gent Wevelgem (29 maart):
Tom van Asbroeck
Rick Flens
Moreno Hofland
Tom Leezer
Barry Markus
Bram Tankink
Maarten Tjallingii
Sep Vanmarcke
Maarten Wynants
Update 14:35
Moreno Hofland is ziek en moet Gent-Wevelgem laten schieten. LottoNL-Jumbo heeft Barry Markus opgeroepen als vervanger.
***** Vanmarcke
**** Thomas,Stybar,Kristoff,Degenkolb,Van Avermaet
*** Wallays,Theuns,Breschel,Sagan, Roelandts
* Bauer, Paolini,Trentin,Oss,Boasson Hagen
Black Horse: Gert Steegmans
dat was een algemene vraag, ik zou denken dat iedereen dat wel ziet...
mijn antwoord:"Als er maar één van de 7 finisht, en je verklaart dat als ploegleiding gewoon als dikke pech, dan blijf je wel gewoon heel goed in relativeren..."
Jan Boven zonder zijn relativerende modus: 'dat was echt dikke pech Nico.'
Nico: 'Hop, hop..'
black horse?
Jungle Man - 28 maart 2015 om 14:02
Heb niet alles kunnen zien van de E3 prijs, maar heb de indruk dat Sep vanMarcke wel heel erg veel op zich zelf was aangewezen. Wat doet TLJ minder goed dan andere ploegen?
Ze hebben geen plan, geen visie, geen idee. Ze komen niet verder dan ,,kopman ondersteunen en zien waar het schip strandt", maar waar dat schip dan strandt, hoe ze het schip moet laten stranden en wanneer, dat bepalen de andere ploegen voor ze. Zo'n reactie van Boven ook bijvoorbeeld weer.
“Je moet heel goed zijn om te kunnen sprinten in Gent-Wevelgem. Het zou mooi zijn als we in de finale nog twee jongens bij Sep hebben zitten. Tom Van Asbroeck, Maarten Wynants en Bram Tankink zijn daarvoor de aangewezen personen.”
Allereerst kom je met Vanmarcke in een sprint niet verder dan een leuke ereplaats. Koop je niets voor. Dat is dus al geen plan. Voor de rest zijn er nog zeven andere coureurs, waar kennelijk niet verder over is nagedacht dan: ,,nou hopen dat ze nog bij Vanmarcke zitten aan het end, die en die en die zouden dat misschien kunnen".
Dat motiveert en inspireert toch niet voor die renners. En dan zitten ze bij Vanmarcke, en dan? Te laat nog een beetje meehelpen met achtervolgen van de koplopers die al te ver weg zijn, zoals gisteren?
Dat afwachtende gedoe bij LJ word je echt moedeloos van.
wanneer, dat bepalen de andere ploegen voor ze
Onzin. Volgens mij was vrijdag heel duidelijk waar het volgens het plan moest gebeuren en waar Vanmarcke toen moest worden afgezet door Leezer (een van de zeven andere). En het eerste moment dat de koers open gebroken kan worden, zat Vanmarcke in de best denkbare positie. Volgens mij was het vrijdag ook heel duidelijk wat de bedoeling was voor Flens en Wagner (en Tjallingii na het wegvallen van Wagner). En dat dezelfde drie die daar door Boven genoemd worden moesten proberen mee te zijn als de groep toch weer aan zou dikken.
Je kunt misschien graag een ander plan zien (ben ik overigens wel benieuwd naar welke tactiek), maar dat er niet zichtbaar was wat de bedoeling was afgelopen vrijdag kun je moeilijk stellen.
@pirazzi
Wat vond je precies zo grappig aan Greipel z’n miserie van vorig jaar?
Vreemde reactie ..
Eerst maar even goed uitzieken!
Alsof dat de reden was