Jordi Meeus schiet nu wel raak in Volta ao Algarve, Wout van Aert zevende
foto: Cor Vos
vrijdag 21 februari 2025 om 17:27

Jordi Meeus schiet nu wel raak in Volta ao Algarve, Wout van Aert zevende

Jordi Meeus is naar winst gereden in de derde etappe van de Volta ao Algarve. De Belgische renner versloeg Biniam Girmay en Arnaud De Lie in een sprint. Wout van Aert zat niet goed gepositioneerd en werd zo ‘slechts’ zevende. Jan Christen blijft na een rustige dag de leider van het algemeen klassement.

De sprinters keken erg hard uit naar etappe drie in de Volta ao Algarve, want op dag één konden ze hun snelle benen niet tonen. Door het fiasco met de seingever konden ze niet sprinten voor de overwinning. Op dag twee was het dan weer een dag voor de klimmers, dus moesten ze wachten tot de rit van vrijdag. Dat was wel een rit op maat, met een licht heuvelende parcours met vooral een vlakke finale.

De aangekondigde massasprint zorgde er echter niet voor dat er geen animo was om aan te vallen. Meer zelfs, er reed een omvangrijke kopgroep weg. Daarin zaten maar liefst negen Portugezen en één Brit. Hun voorsprong schommelde lange tijd rond de drieënhalve minuut.

De kopgroep in beeld – foto: Cor Vos

Strijd voor de boni’s
De kopgroep bleek echter niet sterk genoeg te zijn om lang stand te houden tegen het jagende peloton. Zo werden ze al erg vroeg, op zo’n goede 50 kilometer van de streep, ingerekend. Vervolgens was het uitkijken naar de tussensprint voor een aantal bonificatieseconden. Aangezien de verschillen op dit moment nog erg klein zijn in het klassement, lag daar een kans voor de klassementsrenners.

Toch was er erg weinig animo voor de bonificatieseconden. Het was Mathias Vacek die de meeste seconden pakken. De Tsjech staat op positie zestien in het klassement en verkleinde zo zijn achterstand op Jan Christen. Na de tussensprint bereidde het peloton zich voor voor de sprint in finishplaats Tavira.

Meeus doet het in Tavira
Het duurde even voordat het gebeurde, maar in de laatste tien kilometer ging het tempo flink de lucht in. Heel wat ploegen probeerden hun snelle man én klassementsman goed te positioneren. In de laatste kilometers nam Lotto de overhand. Zij zorgden ervoor dat hun snelle man, Arnaud De Lie, in een prima positie zat om de laatste honderden meters aan te vatten.

De Lie liet zich in die laatste meters echter wat wegzetten, waardoor hij toch nog in een ondankbare positie terechtkwam. Vervolgens kregen we een eerder chaotische sprint te zien. Uiteindelijk was het Jordi Meeus die een gaatje kon vinden en op sterke wijze naar de overwinning sprintte. Zo schoot Meeus nu wel raak in de Volta ao Algarve, nadat hij in etappe één de snelste was, maar niet aan de juiste kant van de hekken zat.

Achter Meeus knalde Alberto Dainese naar een tweede plaats. De Italiaan werd enkele uren na de finish echter teruggezet in de uitslag door een onregelmatig manoeuvre. Biniam Girmay werd zo tweede, voor De Lie en Casper van Uden. Van Aert zat niet zo goed gepositioneerd en moest vrede nemen met een zevende plaats.

Een must have voor alle wielerfans! Met de Black Friday deal van RIDE Magazine haal je het ideale cadeautje voor de feestdagen in huis. Voor slechts € 13,95 ontvang je de najaars- en de winter-editie in jouw brievenbus. Dat betekent meer dan 300 pagina’s aan schitterende wielerverhalen. Wacht niet te lang, want OP=OP. Bestel nu jouw magazines en verzeker je van uren leesplezier.
RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.