Kelderman koos voor te groot binnenblad: “Steilheid verraste me”
Foto: Sirotti
zaterdag 18 juni 2016 om 13:30

Kelderman koos voor te groot binnenblad: “Steilheid verraste me”

Wilco Kelderman sprak na het kwijtraken van de gele trui gisteren in de Ronde van Zwitserland van een mindere dag, maar dat blijkt niet de enige oorzaak te zijn. “Ik miste denk ik een 34 als binnenblad”, vertelde de renner van LottoNL-Jumbo na de slotklim op Sölden aan De Telegraaf. “Ik werd verrast door de steilheid, zeker aan het begin.”

Kelderman verloor daardoor al snel de aansluiting met zijn concurrenten en finishte meer dan twee minuten achter ritwinnaar Tejay van Garderen. “Nu reed ik te groot, waardoor ik snel aan mijn limiet zat. Daardoor kon ik niet goed ronddraaien en verloor ik snel het contact met de favorietengroep. Maar de benen waren ook niet goed genoeg hoor.”

“Ik baal, want ik was heel dicht bij een mooie overwinning”, zegt de huidige nummer negen van het klassement. “Met een goede tijdrit is misschien het podium nog mogelijk.” Zijn verkeerde inschatting qua materiaal komt volgens Kelderman volledig voor zijn eigen rekening. “Ik maak zelf die keuze.”

RIDE Magazine
78 Reacties
18-06-2016 13:35
Hij heeft nog veel te leren! Weinig professioneel bezig.
18-06-2016 13:36
Tja, voor het leerproces dan maar...
18-06-2016 13:36
Matige verklaring; alsof die percentages van de eerste kilometers nieuw zijn voor Kelderman (of deze koers)!? De mindere benen zullen gisteren om een 'makkelijker' verzet hebben geschreeuwd, eerder dan dat zijn verzet de oorzaak was van de mindere benen. Maar zoeken naar een tastbare verklaring is natuurlijk altijd de eerste reflex.
18-06-2016 13:37
Het blijft tenslotte een Nederlander én een Lotto-Jumbo renner
18-06-2016 13:38
Toch mis ik hier de professionele instelling van een ploeg om zo weinig mogelijk aan het toeval over te laten, voldoende parcourskennis te hebben en daar een renner op te adviseren dan wel te corrigeren. Dit zijn foutjes die simpelweg voorkomen kunnen worden.
18-06-2016 13:39
Als hij een standaard reed (39x28) en je vergelijkt het met wat Talansky en Dombrowski rijden (38x32) dan hebben zij over het algemeen net een tandje meer om op terug te vallen.
Verder is het natuurlijk onzin om het allemaal aan het materiaal toe te schrijven, maar ik kan me voorstellen dat je achteraf het gevoel hebt dat je daar iets hebt laten liggen.
18-06-2016 13:39
Als ik mindere benen heb wens ik ook een kleiner binnenblad. Maar daar ligt het natuurlijk niet aan; zo steil was het nou ook weer niet en de anderen reden ook gewoon op een 39 binnenblad.
18-06-2016 13:44
Weer een smoes van een Lotto-Jumbo renner, gewoon niet goed genoeg voor de top. Gesink valt altijd. Kelderman valt of niet goed genoeg. Alleen Kruijswijk ziet ik ooit als winnaar van een grote ronde. Kortom met Kelderman of Gesink win je geen Tour ploegleiding. Neem Kruijswijk mee please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18-06-2016 13:48
Geklungel !!!
18-06-2016 13:51
Amateuristisch. Ze reden hier vorige jaar toch ook?
18-06-2016 13:51
@klootje
De keuze voor een 34/39/42 ligt natuurlijk geheel bij de renner zelf, ploegleiding kan hier weinig aan toevoegen. Verbaast me wel dat renners blijkbaar onderling weinig communiceren.
Deed ooit de ventoux met een 48/52 als onnozel toorist vanaf mal au scene, roeien met de riemen...
18-06-2016 13:52
De Tour begint er aan de komen en dus ook de Wielerflitsers die hun reacties graag afsluiten met !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

On: Kan gebeuren, maar waarom dan niet voor de zekerheid een 2e fiets met daarop wel dat binnenblad meegenomen?
18-06-2016 13:54
Zoals hierboven al te lezen is dit geweldig nieuws voor de bashers. Ik zou zeggen: Leef je uit......
18-06-2016 13:54
Ligt 'ie eens niet op de grond, krijg je dit weer. Hopelijk stoot de ezel zich niet twee keer aan deze steen..
18-06-2016 13:56
@PUC: Ja, want wij winnen ook helemaal niets als Nederland. Volgens mij heb je de afgelopen jaren onder een steen geleefd en hebben we juist heel veel gewonnen als Nederland. Zowel op wielrengebied, als de NL sport in de breedste zin van het woord.

@Lotto Kruijswijk: Kruijswijk wilt zelf de Tour niet rijden, want als je enige kennis van zaken hebt weet je dat een combi Giro en Tour op het hoogste niveau onmogelijk is. Ook voor een Contador. En inderdaad, met Kelderman en Gesink win je geen Tour op dit moment, maar ook niet met een Kruijswijk. Vreemd verwachtingspatroon heb je als je dat verwacht had. Overigens grappig dat nu bij één hele goede ronde Kruijswijk op handen wordt gedragen, terwijl hij hier jarenlang afgebrand is.

Kelderman is nog steeds een renner van maar 25 jaar, kortom: nog een hele lange en hopelijk succesvolle carrière voor de boeg. Hij maakt hier een fout, maar geeft ook toe dat de benen gisteren niet goed genoeg waren en dit verhaal wordt aardig uit zijn verband gerukt. Soit, eerlijk verhaal en geen smoezen van Wilco. Je leerlessen hieruit pakken en de volgende keer nog beter naar boven knallen.
18-06-2016 13:56
Wat een gemiep weer op hem. Laat hem ff lekker dingen uitproberen in de ronde van Zwitserland. Het is niet het eind van de wereld en het is een prima koers om dit soort zaken over je zelf te leren lukt niet in een training.
18-06-2016 13:58
Amateuristisch. Zo'n binnenblad hoort hij gewoon bij zich te hebben. Voor de neutrale mechaniker is het dan een fluitje van een cent om te demonteren en te monteren. Okee, hij had de etappe misschien niet gewonnen, maar dan had hij nog wel kans gemaakt op de eindzege.
18-06-2016 14:03
@Schipperaar, mal au scene, zo heb ik 'm nog nooit gezien....
18-06-2016 14:06
@Tado
Laten we eerlijk zijn. Oke ik ga misschien te ver om dat te verwachten maar de jongens van Lotto Jumbo hebben altijd wat. Vallen, ziek, verkeerde fiets, geen goede ploeg rondom de kopmannen. Misschien ligt het niet eens aan de Jongens zelf maar aan de ploegleiding.
18-06-2016 14:07
@Xistnc: Wie zegt dat hij dat niet mee had? Is gewoon een verkeerde keuze geweest achter af.

@Lotto Kruijswijk: Jij kijkt alleen naar TLJ? Jammer dat je niet veder kijkt voor dat je zoiets zegt. Je hebt je vergrootglas teveel op TLJ staan.
18-06-2016 14:08
Merkwaardig verhaal, toch geen onbekende berg dit. Denk dat hij gewoon niet echt goed was, dan zou je natuurlijk graag een tandje lichter willen kunnen rijden.
18-06-2016 14:08
Dat is vooral stom van de ploegleiding en meer ervaren renners. Die horen daar een jonge renner als Kelderman bij te ondersteunen. Gebrek aan communicatie, dat is echt fataal bij een ploeg als TLJ, daar zou ik toch wat meer de ploegleiding op gaan coachen als ik Plugge was. Wat overigens zelf ook geen communicatietalent is... Dan kun je als Kelderman zelf wel de schuld op je nemen, de ploegleiding mag zich hier echt dubbel en dwars aangesproken voelen.
18-06-2016 14:09
Lijkt mij gewoon een fout van de ploegleiding. Zelfs als het zijn eigen keuze is moet de ploegleiding hier in mijn ogen gewoon beschikken over de parcourskennis om hem van deze fout te behoeden. Die jongen hoeft toch niet alles zelf te doen..?
18-06-2016 14:11
@xistnc
Je zegt amateuristisch wat betreft 't binnenblad. Maar vorig jaar ging Gesink ook al ten onder aan deze lange steile klim. Zijn begeleidingsteam heeft dan ook weer wat uit te leggen, lijkt mij.
18-06-2016 14:15
en hij noemt zichzelf profwielrenner,in hemelsnaam hoe kan dit gebeuren,ik koos voor een te groot binnenblad steilheid verraste me,te gek voor woorden hij kent het profiel van de etappe toch !!ik vind dit getuigen van [ heel dom ] Ik ben zelf een matige toerfietser en ik fiets ook weleens in de bergen in frankrijk en italie maar voordat ik dat doe kijk ik altijd van te voren welke tandwielen ik het beste kan gebruiken,en ik heb nog nooit de verkeerde keuze gemaakt !!

Om te reageren moet je ingelogd zijn.