Kris Boeckmans wint na Samyn ook Nokere Koerse
Kris Boeckmans heeft Nokere Koerse (1.1) op zijn naam geschreven. De Belgische renner van Lotto Soudal, eerder deze maand al winnaar van Le Samyn, was op de kasseien van de Nokereberg de snelste in een massasprint. De Fransman Justin Jules (Veranclassic) eindigde na 197,7 kilometer als tweede, vlak voor de Brit Scott Thwaites (Bora-Argon). Danny van Poppel (Trek) was op de zesde plaats de beste Nederlander.
De zeventigste editie van de Oost-Vlaamse koers kende een rustige aanloop. Pas ruim vijftig kilometer na de start in Deinze ontstond de eerste serieuze kopgroep. David Boucher (FDJ), Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen), Frederik Backaert (Wanty), Dieter Bouvry (Roubaix-Lille Métropole) en Alphonse Vermote (Vastgoedservice) namen een maximale voorsprong van ruim vier minuten.
De Nederlander Nick van der Meer (Colba) deed een poging om naar de vijf leiders toe te rijden, maar slaagde daar niet in en werd opgeslokt door het peloton. Met nog vijftig kilometer te gaan overkwam de kopgroep hetzelfde. De Belg Rickaert werd als laatste ingerekend.
Met nog twee van de acht plaatselijke rondjes te gaan sloegen Dylan Teuns (BMC), Stef van Zummeren (Verandas Willems), Vegard Stake Længen (Team Joker) en de Nederlander Rick Ottema (Colba) een kloofje met het peloton. Ook zij konden de traditionele massasprint echter niet voorkomen.
Nokere Koerse 2015 (1.1)
Uitslag: Deinze-Nokere (197,7 km)
1. Kris Boeckmans (Lotto Soudal) in 4u26m50s
2. Justin Jules (Veranclassic)
3. Scott Thwaites (Bora-Argon 18)
4. Phil Bauhaus (Bora-Argon 18)
5. Baptiste Planckaert (Roubaix Lille Métropole)
6. Danny van Poppel (Trek Factory Racing)
7. Barry Markus (LottoNL-Jumbo)
8. Roy Jans (Wanty-Groupe Gobert)
9. Remco Te Brake (Metec-TKJ)
10. Nikolas Maes (Etixx-Quick-Step)
Volledige uitslag
En Hofland mag inderdaad wel eens op Engelse les/ tekst even checken bij iemand anders . En een andere twitter achtergrond.
En Mollema, Nordhaug, Clemet en Boom waren samen goed voor 3 overwinningen. Wel een belangrijke overwinning van Boom.
Maar dan gelijk niet protourwaardig. Ja, nou, Astana wel dan
Ik ben er trots op dat ze met een herkenbare ploeg rijden. Een ploeg in opbouw. Ben blij dat sponsor nek heeft uitgestoken. Helaas waren veel renners op dat moment al met andere ploegen in onderhandeling.
Ik vind het jammer dat er veel verandert is in de ploeg behalve de begeleiding. Een aantal talenten blijft hangen in hun ontwikkeling. En dat neem ik begeleiding wel kwalijk. En dat ze soms niet eens in de aanval rijden.
Misschien volgend jaar Weening en TJS terughalen?
Daarom zit Vanmarcke ook helemaal niet slecht vind ik. Tjallingi, Wynants, van Emden en nog meer van dat soort mannen voor de ondersteuning hebben ze genoeg. Maar echte afmakers missen ze. Hofland lijkt niet in goede doen en is nog jong, Markus lijkt het niet helemaal aan te kunnen en van Asbroeck is ook maar de vraag of die het kopmanschap in een WorldTour-team aankan. Dat in combinatie met dat de mannen voor de bergen stuk voor stuk goede renners zijn, maar geen winnaars, maakt dat de zegeteller dit jaar wel eens vrij laag uit zou kunnen komen.
Ik ben het volledig met je eens. Zoals ik ook al aangaf is dit team te zwak in de breedte. Voorbereiding is alles wil je resultaten halen. Tirreno was kenmerkend voor het jaar voor TLJ tot nu toe. Las met verbazing iedere dag het report op de website van de ploeg,de ploegleiders waren al tevreden als er iemand in de vlucht meezat.... Natuurlijk sta je daar aan de start met een matig team maar als je niet streeft naar het hoogst haalbare gaan er geen overwinngen komen en blijven renners stilstaan in hun ontwikkeling Zoals kruijswijk, kelderman en Hofland op dit moment doen. Benieuwd naar de klassiekers daarin zal Vanmarcke de hoge verwachtingen waar moeten maken.
Wat ik vooraf niet zo goed begreep is dat Lotto NL, het kleine broertje
De laatste vijf jaar eens derde met Brown en voor de rest zeer zwak.
Als je het zo bekijkt presteerden ze vandaag zelfs redelijk goed!
Maar wat een gat sloeg hij vandaag jonge jonge. Er waren toch een paar namen die je kort in de buurt verwachtte.
Brown won zelfs in 2009 en was 3e in 2011. Maar dat is alweer zolang geleden, Nokere Koerse ligt deze ploeg misschien gewoon niet
Op de startlijst die PCS geeft, is Van Asbroeck vervangen door Keizer. Dat lijkt me logisch. Hij heeft nog steeds last van de heup en de rug.
En Boeckmans zie ik Handzame ook wel winnen, zeker gezien het deelnemersveld. Tenzij hij met de handrem op gaat rijden om zich te sparen voor San Remo, wat ergens spijtig zou zijn, want de Poggio zie ik hem hoe dan ook niet overleven in de eerste groep. Maar hij mag me verrassen.
In 2012 overleefde Boeckmans de Poggio vrij makkelijk. Maar hij schoof toen onderuit in de afdaling.