Kruijswijk: “De aanval van Contador was indrukwekkend”
Foto: Sirotti
vrijdag 29 mei 2015 om 08:43

Kruijswijk: “De aanval van Contador was indrukwekkend”

Steven Kruijswijk kwam donderdag als vijftiende binnen in de Giro-etappe naar Verbania. Zijn groep verloor meer dan één minuut op Alberto Contador en Ryder Hesjedal, die op de laatste beklimming waren weggesprongen. “De aanval van Contador was indrukwekkend”, aldus Kruijswijk op de website van LottoNL-Jumbo.

“Ik wilde met hem mee springen, maar hij reed veel te hard”, vervolgt de Nederlandse klimmer. “Niets aan te doen. Ik had geluk dat de kopgroep alle punten opraapte op de top. Ik houd Intxausti in de gaten, maar het is een lastige kwestie, aangezien ik mijn positie in het klassement niet wil verspelen. Ik moet mijn krachten niet onnodig verspillen.”

Ploegleider Frans Maassen geeft zijn ploeg een compliment. “Ze waren attent. In aanloop naar de klim was er een valpartij, maar door goed teamwork hadden wij daar geen last van. Dat is een mooie bonus en goed voor het vertrouwen voor de komende twee dagen.”

RIDE Magazine
28 Reacties
29-05-2015 08:53
Het is even wennen dat het ook echt wat zegt als een nederlandse klimmer zegt dat een aanval van contador indrukwekkend was.
29-05-2015 08:54
Groepje weg laten rijden in de eerste 'vlakke' kilometers dus zonder Betancur/Intxausti of andere die een gevaar kunnen zijn, zo wel,..... Hele ploeg op kop. Op laatste klim hopen punten te pakken.
29-05-2015 08:59
Quote van Frans:
In aanloop naar de klim was er een valpartij, maar door goed teamwork hadden wij daar geen last van


Ik heb het niet kunnen zien, maar reden ze daar op kop van de groep dan? Want als anderen vallen, dan is het vooral pech of geluk hebben. Stel je valt wel en met zijn allen, dat is ook wel eens gebeurt, dan is dat toch ook niet vanwege slecht teamwork.
29-05-2015 08:59
Volgens mij is het bijna niet te doen om voor de bergtrui te gaan zonder het risico te lopen dat je klassement in het gevaar komt. Zodra intxausti op de eerste berg gaat en je er achteraan gaat, vergooi je al energie die je misschien op t einde te kort komt.
29-05-2015 09:03
Denk dat Landa een grotere bedreiging is voor die bergtrui. Intxausti gaat er vandaag en morgen in de finale niet meer bij zitten lijkt me.
29-05-2015 09:03
@ xistnc

Ik begreep van de tickers dat Tinkoff, Astana en LottoNL daar op de voorste gelederen zaten in "the fight for position". Niet de eerste keer dat Kruijswijk aan de goede kant zat van een scheurtje. Ja, die 8 minuten toen natuurlijk niet, maar ik blijf erbij dat ie gewoon gelost werd net als alle anderen.
29-05-2015 09:10
Contador en Landa zijn belangrijkere concurrenten voor de bergpunten denk ik hoor. Maar we zullen zien wat er gebeurd.
29-05-2015 09:16
Hij moet niet perse alles op alles zetten om die trui te verdedigen. Als hij vandaag een goede etappe rijdt en een goede klassering rijdt dan kan hij ook een goede zaak doen. Ik denk dat er vandaag en morgen nog met minuten wordt gesmeten tussen de klassementsrenners.
29-05-2015 09:18
Dat was de valpartij waar heel sky op de grond lang. Paar momenten daar voor zag je een mooi treintje van TLJ aan kop met een ander team. Dat doen ze heel goed deze Giro.
29-05-2015 09:38
Invloed van de ploeg niet overdrijven. Of Kruijswijk nu achter twee ploegmaten wordt afgezet of achter twee andere coureurs doet niet ter zake. Zo gauw het een beetje omhoog gaat is hij zijn hele ploeg kwijt. Zijn goede prestaties overschaduwen de zwakte van zijn team,dat zou een reeële opmerking van Maassen zijn geweest. Om op de vlakke stukken uit de wind te blijven heb je niet persé ploegmaten nodig. In de bergen wel, maar daar geven ze helaas niet thuis. Des te groter is de bewondering van Kruijswijk die tot nu toe alles op eigen kracht heeft gedaan. Ook de opmerking dat TLJ geen last had van de grote valpartij door "goed teamwork" werkt bijna op de lachspieren.
29-05-2015 10:05
@Sooike
Gelukkig is TLJ geen Astana of Sky die alleen maar toppers op kunnen stellen. Binnen hun mogelijkheden presteert TLJ naar behoren. Zolang u geen rekening houdt met de verhoudingen in het internationale wielrennen werken uw opmerkingen op de lachspieren.
29-05-2015 10:05
@sooike. Veel grotere onzin heb ik hier nog niet gezien op WF
29-05-2015 10:11
@sooike, je begrijpt er vrij weinig van
29-05-2015 10:14
Je maakt er een sooike van
29-05-2015 10:17
Gelukkig presteert EQS wel naar behoren of maken ze er een sooike van?
29-05-2015 10:17
@sooike,
In de bergen heb je ook niet persé ploegmaten nodig. Zolang je renners van andere ploegen om je heen hebt die om een bepaalde reden het vuil werk voor je opknappen heb je nergens in koers ploegmaten nodig (behalve dan in een ploegentijdrit).

TLJ is bergop 1 van de zwakste ploegen (dat zullen ze ook vast niet ontkennen). En dat zal ook best op sommige moment lastig zijn (geweest) voor Kruijswijk, maar naar mijn inschatting is het o.a. toch best handig dat je door je ploeggenoten voor de klim naar voren kan worden gebracht. En dat je dus geen krachten hoeft te verspillen door dit zelf te moeten doen of nog vervelender dat je op de klim zelf door het peloton heen naar voren moet rijden.
29-05-2015 10:18
Nou, er zit anders wel wat van waarheid in hoor.

Op lopers en in in valleien tussen bergen heb je in zo'n uitgedund peloton best wel wat aan ploeggenoten die tegenwind vangen, goed opletten en hulp bieden bij tegenslag, misschien wel meer dan in een peloton waar altijd wel een schuilplek te vinden is. LTJ mist mijns inziens wel degelijk types pakweg Garate/Tiralongo waar je van op aan kunt dat ze in lastige ritten tot de finale meekunnen. Met ten Dam zo'n beetje één en zelfs die rijdt vaak zijn eigen wedstrijd. Dat gezegd hebbende presteert LTJ gewoon wel aardig gezien het opgestelde materiaal, maar dat is een ander discussie.
29-05-2015 10:25
@ Sooike & RV: Kan allemaal best, maar ze presteren hier prima gezien de mogelijkheden. Als, maar, wellicht, misschien, daar heb je allemaal geen reet aan. Uiteraard verdient Steven een betere ploeg en met Bennet en Goos erbij was het ook beter geweest, maar ja, als, maar, nogmaals, je koopt er niets voor. Gezien zijn prestatie deze Giro krijgt hij volgend jaar echt wel een betere ploeg mee hoor, anders verlengt hij zijn contract volgend jaar gewoon niet. Hij heeft nu wel wat te eisen en dat begrijpt de ploeg ook wel. Gezien het beperkte budget en de hoeveelheid renners onder contract, rijdt TLJ een prima Giro!
29-05-2015 10:27
@Romāns Vainšteins,
Nee, dat is geen andere discussie. Maassen geeft aan tevreden te zijn over het teamwork en sooike moet daar om lachen.
1 van de weinige dingen die TLJ met deze renners kan doen is Kruijswijk in de aanloop naar de bergen beschermen en hem als de klim begint vooraan afzetten. Dat deden ze gisteren blijkbaar prima. Dan zie ik niet in waarom Maassen ze daar niet mee mag complimenteren.
29-05-2015 10:43
@bizziecle

Natuurlijk is tlj geen sterrencollectief zoals astana, Sky,... Maar ze konden wel degelijk een sterker team opstellen. Er is al regelmatig gesteld dat ze op dat vlak pech hadden met benett, maar er is dit jaar helemaal niets dat er op wijst dat hij er na de eerste klim er wel nog had bijgezeten.

Tlj koos bewust voor een ploeg die de kopman nauwelijks kan ondersteunen en als je dan ziet hoe sterk die kopman rijdt is dat jammer. En natuurlijk presteert die ploeg naar behoren en deed ze gisteren goed werk, maar zoals sooike stelt, op momenten dat hij echt iets aan goed teamwork zou hebben zit hij meestal helemaal alleen...
29-05-2015 10:45
Sooike, heb jij OOIT in een peloton gereden?

Op het vlakke geen teamgenoten nodig... jij reed altijd doodleuk in je eentje naar voren? Of denk je dat al die renners vrij baan maken om Steven door de groep heen naar voren te laten rijden, lekker uit de wind?

Zonder teamgenoten die je uit de wind zetten, hang je alleen maar achteraan of verschiet je al je kruit door solo naar voren te rijden. Want dat zal door de wind moeten, er is echt niemand die je de ruimte geeft om dat door het peloton heen te doen.

Je opmerking valt in de categorie: ga toch fietsen. Of zelf koersen. Er gaat een wereld voor je open en je TV-benadering van koers kijken zal grondig herzien moeten worden.
29-05-2015 10:59
@Giant-GreenEdge,
Wie heeft er bij TLJ dit jaar dan wel bewezen er na de eerste klim nog bij te zitten? Bennet is juist 1 van de weinige TLJ-renners die dit seizoen WorldTour-punten op zijn naam heeft staan. Hoeveel Kruijswijk in deze Giro aan hem zou hebben gehad blijft natuurlijk gissen.
Rekening houdend met dat er nog twee grote rondes op het programma staan zie ik niet hoe TLJ hier een team had kunnen opstellen dat Kruijswijk echt had kunnen ondersteunen in de bergen.
29-05-2015 11:00
Neem het @Sooike niet kwalijk, het blijft voor hem lastig om positief te praten over TLJ (voorheen Rabobank, Blanco, Belkin). Dacht vroeger altijd dat het aan de sponsor lag, maar blijkbaar was dat dus niet het probleem. Hij geeft tenminste een compliment aan Kruijswijk en dat vind ik al winst. Dus eigenlijk ben ik best tevreden met zijn reactie ;) Maar dan daar toch op inhakend, is de compliment aan de ploeg helemaal terecht afgezien van die ene etappe doet de ploeg het naar behoren om hem te steunen. Het wegvallen van Bennett was gewoon lastig op te vangen. Maar Lindeman, Keizer en ook Van der Lijke doen het prima. In de etappe naar de Mortirollo zaten ze er tot en met de aanval van Astana er gewoon prima bij. Dus hebben ze Kruijswijk vrij lang kunnen steunen. Ik denk dat Steven onder de omstandigheden best tevreden is over zijn ploegmaats.
29-05-2015 11:06
Eens met Romans. Hulp tussen twee bergen in heeft Kruijswijk niet en dat is een zwakte van de ploeg. Kan je de renners die nu rijden trouwens niet echt aanrekenen, die presteren naar behoren. Zijn concurrenten hebben echter wel zo'n mannetje extra in de bergen en dat kan de komende etappes een verschil maken

@Sooike: invloed van de ploeg moeten we inderdaad niet overdrijven. En ook niet bagatelliseren trouwens
29-05-2015 11:10
@Wolfje ben het niet met je eens... de enige echte bergetappe waar Kruijswijk zelf in het peloton is gebleven was die met de Mortirollo en daar was tot en met de eerste beklimming van de Aprica er gewoon 3 man ondersteuning. De etappe van gisteren had maar 1 beklimming en tot aan de voet hebben ze hem afgezet.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.