Kruijswijk: “Er valt veel te winnen en te verliezen”
Steven Kruijswijk in zijn blauwe trui - Foto: Sirotti
dinsdag 26 mei 2015 om 17:33

Kruijswijk: “Er valt veel te winnen en te verliezen”

Steven Kruijswijk was in de zestiende etappe van de Giro d’Italia één van de sterkste renners van het peloton. Hij eindigde uiteindelijk als tweede in de etappe achter Mikel Landa in het gezelschap van klassementsleider Alberto Contador. Van te voren had de Nederlander niet verwacht zo ver te kunnen komen.

“Er valt veel te winnen en ook veel te verliezen”, zei de renner van LottoNL-Jumbo in een eerste reactie na de streep. “Eerst moest ik kijken in welke situatie ik terecht zou komen. Ik had niet verwacht dat ik met de beste bovenop de Mortirolo zou komen. Daar zag ik dat alleen Contador en Landa mee waren.”

Na de afdaling van de mythische berg sloot onze landgenoot een pact met de drager van de roze trui. “Ik besloot samen te werken om tijd te pakken voor het klassement.” Dat resulteerde er wel in dat Landa mee kon rijden in het wiel. “Hij was heel sterk en kon ons volgen met het oog op Aru.”

Kruijswijk kreeg na de streep ook de complimenten van Contador. Volgens de interviewer noemde de Spanjaard hem de beste man in koers. “Dat is een groot compliment”, reageerde de Brabander. “Ik hoop dat ik de laatste week zo door kan gaan.”

RIDE Magazine
85 Reacties
26-05-2015 17:37
Beste wat een Nederlandse ronderenner in de afgelopen 15 jaar heeft laten zien, klasse druipt er vanaf
26-05-2015 17:37
Quote:
"Ik hoop dat ik de laatste week zo door kan gaan.”


Dat hoop ik ook.
26-05-2015 17:38
Echt een geweldige koers gezien. Go Kruissie!
26-05-2015 17:40
Hahaha Kruiswijk. Die klimt net zo goed als Landa en Contador.
26-05-2015 17:40
Bovenverwachting en een prachtige prestatie van Kruijswijk. Jammer dat er dan weer een "
blauwe smurf" in de persoon van Landa aan blijft plakken.
Ik denk dat Kruijswijk goed gedijt bij wat kouder/regenachtig weer. De overige geachte klimgeiten blijken toch al wat op apengapen te liggen. Geen etappewinst, maar voorlopig wel de bergtrui. Kruiswijk schijnt momenteel superbenen te hebben!
26-05-2015 17:40
Als fans van TLJ hebben we lang moeten wachten, veel moet ergeren, maar deze 2 weken zijn het waard!
26-05-2015 17:41
Baas
26-05-2015 17:41
Een extra 'knecht' voor Contador is niet verkeerd natuurlijk en wie weet levert dat nog een ritzege op. Moet die verrekte Landa ook mee willen werken natuurlijk :p
26-05-2015 17:44
Quote:
Beste wat een Nederlandse ronderenner in de afgelopen 15 jaar heeft laten zien, klasse druipt er vanaf


Allicht als het gaat om een deel van een grote ronde. Over een gehele drie weken bekeken was het begin wel wat minder en was Gesink 2008-2010 indrukwekkender.
26-05-2015 17:46
Geweldig ga ook naar de T de France
26-05-2015 17:48
Top 5 nu een realistische doelstelling? Kruis hoort nu eigenlijk bij de 3 beste klimmers van de Giro. Die gaat nog wel meer minuten pakken de komende dag. Ik zeg: 5e plaats in het AK.
26-05-2015 17:49
Deze Giro is m.i. al zeer geslaagd voor hem en ons. Dit had ik nooit voor mogelijk gehouden. Meer is pure bonus op bonus. Hopen dat het geluk aan zijn zijde blijft en hij zijn top 10 positie kan handhaven. Met de wetenschap van het onzalige eendaagse tijdverlies mogen we hem 'if only' podiumrenner wanen en zal hij voor Nederlandse begrippen een wereldprestatie hebben geleverd.

Nota bene dat Kruijsboog het in zijn uppie doet zonder super(klim)knechten.
26-05-2015 17:49
Kruijswijk gewoon vanaf nu tot de Tour laten koersen... moet je eens zien hoe goed die dan wel niet in de Tour is :P
26-05-2015 17:50
Als bestaat niet in sport, maar wat was het mooi geweest als hij zijn wagonnetje aan had kunnen haken en niet achter de scheur had gezeten in die overgangsetappe in het begin toen Astana de boel aan barrels reed en hij te ver zat.

stond ie nu op een podiumplek :)
26-05-2015 17:50
Kruijswijk gaat ervan uit de Giro nog een paar weken duurt: " Ik hoop de laatste weken nog wat te laten zien." Volgens Telegraaf dan.. ;)
26-05-2015 17:54
@robotour "blauwe smurf" is een pleonasme. En het is apegapen. Sorry ;)
26-05-2015 17:57
Het is onzinnig, dat weet ik natuurlijk, maar Het geeft wel aan hoe goed ie nu is dus ik wil het wel nog eens herhalen:

Trek die 8 minuten eraf en hij stond 2e!

Man, wat een klasse in de afgelopen anderhalve week! Ik vond het mooi hoe Contador ook duidelijk respect voor hem had in koers, en hem sowieso de rit had gegund. Landa kan je niks kwalijk nemen uiteraard, vond het wel mooi dat ie wist met wie ie op stap was. Heb nog wel eens het idee dat er renners zijn die in zo'n situatie geen naam hadden genoemd of zelfs geweten.
26-05-2015 17:59
eerst op minuten gereden worden in de eerste week en nu opeens een topklimmer worden. mocht hij een andere nationaliteit hebben was wielerflits te klein! geen verdachtmaking maar gewoon een feit
26-05-2015 18:00
Behalve die 8 minuten in etappe 4 verloor Kruijswijk de volgende dag met aankomst bergop nog eens een minuut op zijn concurrenten. Hij was in de eerste week dus simpelweg nog niet in zijn beste vorm.
26-05-2015 18:01
Mooi, heel erg mooi! Gewoon grote klasse van Kruijswijk!
26-05-2015 18:03
Inderdaad, AndriesW. Dat schijnt vergeten te worden nu. Was niet eens zo'n zware klim. Aan het begin van de Giro was Kruijswijk hoogstens top-20, top-30. Blijft een rare renner.
26-05-2015 18:05
Enorm veel respect gekregen voor deze krachtpatser mét ruggengraat! Top 5 is nog mogelijk, alhoewel Trofimov niet door het ijs lijkt te zakken en de achterstand op hem ruim 3 minuten is. Belangrijker eigenlijk of leuker zou een ritwinst zijn, wat mij betreft. En absoluut geweldig zou de blauwe trui zijn! weten jullie wie de laatste Nederlandse winnaar was van een blauwe trui?

Spoiler in de link
26-05-2015 18:05
Dat Kruijswijk net zo goed klimt alsContador heeft hij al eens in een eerdere Giro bewezen! Top renner! Samen met Contador naar de Tour!
26-05-2015 18:06
Quote:
Er valt veel te winnen en te verliezen"
Hij spreekt wel in waarheden hè, die kan op een tegeltje.
26-05-2015 18:06
@Sammysosa: ja, maar dat jaar was niemand zo goed.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.