Kruijswijk: “Paar dagen uitzoeken om iets te laten zien”
foto: Sirotti
woensdag 13 mei 2015 om 21:30

Kruijswijk: “Paar dagen uitzoeken om iets te laten zien”

Steven Kruijswijk eindigde vandaag in de vijfde etappe van de Giro d’Italia als 28e. Hiermee was de kopman van LottoNL-Jumbo niet de beste Nederlander, dat was namelijk Stef Clement op de 25e plek. Kruijswijk sprak na afloop van “een redelijke baaldag. Het was na gisteren best moeilijk om de knop om te zetten.”

“Ik verloor acht minuten, omdat het voor me op een vervelend moment brak”,  kijkt hij terug. “Ik heb me toen helemaal uit elkaar moeten trekken en dat voelde ik nog wel. Ik wilde vandaag proberen het goede gevoel terug te krijgen. Ik kon redelijk lang aanhaken, maar moest door mijn inspanningen van gisteren uiteindelijk toch laten gaan.”

Toch hoopt Kruijswijk via een aanval nog een sprong te maken in het klassement. “Ik wil blijven gaan en kijken hoe ver ik kan komen”, zegt hij. “Ik wil nog verbeteren en een paar dagen uitzoeken om iets te laten zien met een aanval in een lastige rit, daar heb ik wel de benen voor. Een aanval kan ook lonend zijn met het oog op het klassement.”

Weer kans voor Hofland
De etappe van donderdag lijkt weer een prooi voor de sprinters te worden, en dus rekent de geel-zwarte ploeg op Moreno Hofland. “Halverwege komen we nog een aantal flinke klimmetjes tegen”, vertelt ploegleider Frans Maassen op de website van de ploeg, “maar ik verwacht dat de spurters daar wel overheen komen. Het wordt een uitdaging om Moreno goed gepositioneerd te krijgen in de sprint aangezien we Robert Wagner missen. Moreno heeft in de tweede etappe in ieder geval vertrouwen opgedaan.”

[poll id=”38″]

RIDE Magazine
44 Reacties
13-05-2015 21:35
Moet de Nederlander zijn klassementsambities uit zijn hoofd zetten?
*stemt: 'geen mening'*
13-05-2015 21:38
Niet rekenen op, maar gewoon rijden en er invliegen en dan zien waar je uit gaat komen.
13-05-2015 21:41
Ik vond 'm zo slecht nog niet vergeleken bij gisteren, VdB kon nog net bij Steven aanhaken op 4 km terwijl er weer veel andere renners die gisteren een kwartier verloren nu voor Steven finishten. Zo'n vreemde en onvoorspelbare Giro heb ik nog niet gezien, toch strijden er nog maar 3 voor het podium. Daarachter kan nog van alles gebeuren, zeker als de grote ploegen die nu al veel gegeven hebben straks worden uitgedund.
13-05-2015 21:45
We zagen in de Tour van vorig jaar dat Mollema, nadat hij wat weg was gezakt in het klassement, ook in de vroege vlucht zat. Dan zul je denken: "Ondanks mijn mindere vorm ben ik de beste klimmer uit de kopgroep". Alleen valt dat vaak vies tegen. Je krijgt te maken met renners als Visconti, I. Izaguirre en Kiryenka die hartstikke fit zijn en veel etappes in de gruppetto finishen.

Als hij nu door al val op achterstand is geraakt, maar hij is er gewoon simpelweg afgepierd. Dan ga je in de Giro echt geen etappe winnen.
13-05-2015 21:49
Het was vandaag in elk geval een stuk beter dan gisteren. Mooi dat hij mentaal de knop kan omzetten want zoals het oude gezegde luidt: moed verloren, al verloren. Hup Kruijswijk er liggen nog kansen om wat te laten zien. Hopen dat hij de komende ritten steeds wat verbeterd en een keer mee kan springen met een vlucht die weg blijft.
13-05-2015 21:50
Niemand die hem zal tegenhouden het ruime sop te kiezen. Vervolgens winnen is inderdaad lastig natuurlijk maar al wordt je tweede zoals een Chavanel vandaag, je anticipeert wel op de springveren en laat je niet anoniem naar de slachtbank leiden. Lekker doen dus.
13-05-2015 21:55
Lijkt me toch simpel. Gewoon in een vlucht meezitten en proberen tijd terug te pakken. Kun je ondertussen ook nog voor een etappe gaan. Snap de stelling dan ook niet. Het 1 sluit het ander niet uit.
13-05-2015 21:56
Liever een paar keer proberen in een leuke vlucht mee te zitten en je laten zien, dan zwoegend maar onzichtbaar worstelen om nog in de top tien of misschien wel top vijftien te komen. Zelfs al zou deze ploegleiding daarmee "tevreden" zijn, fans zien een renner liever een keer in de aanval.
13-05-2015 21:56
100% eens met hunneman180. Al moet Kruiswijk het natuurlijk wel gewoon proberen
13-05-2015 22:04
Gister een slechte dag, daardoor vandaag nog minder en toch wil ie wat proberen in een "lastige" rit want daar heeft ie de benen wel voor?
In deze vorm groeit ie niet, integendeel, dus mee met een ontsnapping is enige wat overblijft al zijn die voor 95 % tot mislukken gedoemd tenzij Chavanel erbij is die waarschijnlijk het meeste werk heeft gedaan vandaag.
13-05-2015 22:05
@ Hunneman180, van Kruijswijk is wel bekend dat hij in het begin van een grote ronde vaak niet heel erg sterk is en dat hij er in de derde week vaak nog doorheen komt (zie bijvoorbeeld de Tour vorig jaar). Ik zou gewoon kijken hoe de komende dagen verlopen en of hij wat kan herstellen van zijn inspanningen. Als blijkt dat hij toch redelijk mee kan dan zou ik als ik hem was gewoon proberen mee te blijven rijden in de top van het klassement en misschien een keer mee springen in een etappe om tijd terug te pakken en voor de overwinning te gaan (dan moet hij eigenlijk een bergetappe na een vlakke rit kiezen, anders krijg je het probleem wat jij noemt)
13-05-2015 22:20
Wat is het toch jammer dat door het puntensysteem in de WorldTour een ploeg als TLJ meer hecht aan een top 10 - 15 plaats in het eindklassement dan een dagzege. Dat is toch wel funest voor het wielrennen, want een etappezege is toch minstens zo mooi als plaats nummer 12 bijvoorbeeld.
Hopelijk kan Kruijswijk met een aanval een keer meespelen om de dagzege. En als hij dan uiteindelijk binnen de top 15 eindigt, wat nog steeds heel goed mogelijk is, dan is dat mooi meegenomen.
13-05-2015 22:28
@F4L Volkomen mee eens, wishfull thinking past bij een chaotische koers ;)
13-05-2015 22:55
Ik geloof niet dat een hoge eindklassering er nog inzit. Ik denk dat Steven, gezien zijn resultaten van gisteren en vandaag, net dat beetje extra mist wat hij vorig jaar tijdens de Tour wel had. Daarnaast mist hij sterke ploeggenoten die hem op moeilijke momenten kunnen helpen, want los van de bergetappes komen er nog wel meer lastige ritten waar hij ook zo maar tijd zou kunnen verliezen. Ik hoop niet dat TLJ blijft geloven in een goed AK voor Steven en dat hij enkele dagen vol voor de aanval mag gaan. En laat hem daarnaast maar lekker knechten voor Hofland in de laatste kilometers, misschien winnen ze dan nog een etappe en dat lijkt me interessanter dan 16e of 21e te worden, want dat weet over drie jaar niemand meer.
13-05-2015 23:04
Leest dan werkelijk niemand het hele artikel dat door Wielerflits wordt gepost en overgenomen van de ploeg zelf???

Gister zat hij (helaas, door omstandigheden) achter de breuk in het peloton, hij heeft zichzelf binnenstebuiten moeten keren om de aansluiting met het eerste gedeelte te maken en toen hij zo goed als aangesloten was plaatste Astana de tweede versnelling....

Heel logisch dat je dan alsnog weer moet lossen na zo'n inspanning en dat je dat de dag erna nog in de benen voelt is ook niet vreemd.
(op training doen en halen ze tenslotte ook maar intervals van zo'n 5 tot 8 minuten op hun maximum voordat ze gas terug moeten nemen.)


En ja, hij had eigenlijk niet alleen moeten zitten dat was slecht, maar dat soort dingen was ook in de Rabo en Belkin tijd al diverse keren voorgevallen, ook met mannen als Clement, Sanchez, Boom, Nordhaug e.d in de ploeg.

Wetende wat we nu weten had Keizer bij Kruijswijk moeten blijven, maar die zag een grote groep met sterke mannen wegrijden en besloot mee te springen wat helemaal niet slecht en mogelijk zelfs goed uit had kunnen pakken had Kruijswijk bij die eerste groep (Astana) kunnen aansluiten of wanneer de wedstrijd anders had uitgepakt en in plaats van de toppers Kruijswijk zelf een aanval had geprobeerd.

Achteraf gebaseerd op de uitslag zegt iedereen dat het slecht is, maar dat is pure scoreboard journalistiek.

als ik kijk naar de kwaliteiten en de renners die ze bij zich hebben, en dat afzet tegen het wedstrijdverloop (en een deels gedopeerde tegenstand naar mijn idee) dan is dit gewoon binnen de verwachtingen.
je had mogen hopen op meer, maar dit is wielrennen, er zit +/- 200 man op de fiets, en als het dan los gaat dan word er weleens gevallen, dan rijd er weleens iemand (of diverse renners) voor je (lees:in de weg) die een gat moet laten dat jij niet meer kunt dichtrijden.
dat gebeurd, niet alleen bij TLJ, maar ook bij Trek, ook bij Lampre en al die andere ploegen.
er zitten nu eenmaal veel (onvoorspelbare) variabelen in deze sport.

Daarvoor hoeft TLJ en in dit geval Kruijswijk in het bijzonder niet op afgerekend te worden.
13-05-2015 23:15
Kruijswijk is gewoon totaal irrelevant in deze giro so far en kan alleen nog maar gaan meevallen. T'is een aardige renner en ik hoop dat hij nog mooi gaat terugkomen.
13-05-2015 23:24
Blijf die ploeg maar de handen boven het hoofd houden. Ik vind het niet meer dan peletonvulling!
Misschien kan Jumbo ze nog gebruiken om vakken te vullen?
13-05-2015 23:27
@wf 1987
Om het even, zijn achterstand is evengoed te groot om bij de eerste 10 te komen. En hij zal in de loop van deze Giro in de een of andere lastige etappe (en dan bedoel ik nog niet eens de bergen) weer alleen komen te zitten en mede daardoor tijd verliezen. Als hij volgens jou wél de goeie vorm heeft, laat hem dan lekker een paar etappes uitzoeken en wie weet...,,,
13-05-2015 23:40
Top 15 en een ritzege zou mooi zijn
13-05-2015 23:56
En een andere voorbereiding voor de grote ronden. Een top 10 renner kan niet pas in de derde week goed zijn. Een knecht eigenlijk ook niet als je echt mee wil doen. Wel een beetje flauw om de beteren van doping te beschuldigingen. De mogelijkheden zijn voor iedereen gelijk.
14-05-2015 00:13
Leuke knecht, niks mis mee
14-05-2015 07:37
a.roitero 4e post en nu al van dusdanig niveau, dat ik niet kan wachten op meer.
14-05-2015 08:03
@WK: Forumvulling noemen we iemand als a.roitero. Misschien dat hij nog een keer collega vakkenvuller van Kruijswijk wordt! Zal gezellig worden!
14-05-2015 08:36
Dat hij slecht zou beginnen aan de Giro viel te verwachten, het is immers gebleken dat hij altijd een paar zware bergetappes nodig heeft om erin te komen. Als je dan de Tour of Yorkshire rijdt als voorbereiding, tsja. Delahaye zal ongetwijfeld een briljante theorie daarachter hebben.

In de laatste week denk ik dat hij alsnog wel goed zal zijn, en hij zou niet de eerste zijn die dan in de Giro alsnog in de top-10 komt omdat hij 10 minuten kado krijgt uit een ontsnapping.
14-05-2015 09:33
Kruijswijk kan zeker nog de top-10 in. Moet ie inderdaad wel in een mooie ontsnapping terechtkomen.

Maar man man man. Wat staat TLJ er slecht op. De slechtste ploeg uit de geschiedenis van de WT. Ze worden overal weggereden. De sponsoren zullen hier echt niet blij mee zijn.

Doet me wel denken aan Rabobank in 1996. Toen werd Rabo overal weggereden. 'Dit nooit meer' spraken de mannen af. De dope werd binnengehaald en zie daar: van 1998 tot 2001 was Rabo een van de toonaangevende ploegen in het peloton. Er is dus nog hoop.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.