Kwiatkowski prijst ploeg na eindwinst: “Slechts enkele kilometers alleen gereden”
Het heeft zes jaar en enkele edities geduurd, maar gisteren was het dan eindelijk zover: Michał Kwiatkowski kroonde zich tot eindwinnaar van ‘zijn’ Ronde van Polen. Op de slotdag naar Bukowina Tatrzańska moest hij flink wat aanvallen afslaan. “Dat is de Ronde van Polen, je moet vechten tot het bittere eind. We hebben echter niet gepanikeerd als team”, zo laat de Sky-renner weten op het digitale huis van zijn Britse werkgever.
In 2012 wist Kwiatkowski zijn debuut in de Ronde van Polen op te luisteren met een tweede plaats in de eindstand, achter de Italiaan Moreno Moser. Het leek een kwestie van tijd voordat de Pool zou zegevieren in zijn thuisland, maar in 2015 (opgave) en 2016 (34e) kwam hij er niet aan te pas. Deze week vielen echter alle puzzelstukjes in elkaar.
Eindwinnaar zet ploeg in het zonnetje
Even leek Kwiatkowski in extremis zijn eindzege nog kwijt te raken aan Simon Yates, die op een gegeven moment virtueel in het geel reed. De Brit won uiteindelijk de etappe, maar Kwiatkowski hield in het klassement vijftien seconden over. “Gezien de lengte van deze wedstrijd, is het ongelofelijk dat ik slechts enkele kilometers alleen zat.”
“Het is lastig als je niet precies weet hoe groot het verschil is met de koplopers. Gelukkig kwam het op het einde allemaal goed. Ik ben zo blij”, is Kwiat in de wolken. De allrounder – eerder dit seizoen al de beste in de Ronde van Algarve en Tirreno-Adriatico – is lovend over het werk van zijn team. “Het is fantastisch om zo’n sterke ploeg tot je beschikking te hebben.”
“We hebben nooit gepanikeerd als team. Mijn ploeggenoten hebben de laatste twee etappes geweldig gereden. Sergio Henao en Pavel Sivakov waren echt ongelofelijk sterk”, zo sluit hij af.
Over kwiat: mensen onderschatten de voordelen en vrijheid die hij bij sky ook krijgt. Soms kan hij juist winnen door het sterke blok, en met zijn kwaliteiten wint hij onderhand bijna alles wat hij kan winnen (gelet op zijn capaciteiten). Een grote ronde zal hij denk ik niet sterk genoeg voor zijn.