•
woensdag 30 augustus 2017 om 07:29
‘LottoNL-Jumbo haalt Danny van Poppel binnen’
Danny van Poppel rijdt de komende twee seizoenen voor LottoNL-Jumbo. Dat weet De Telegraaf te melden. De sprinter wilde aanvankelijk bij Sky blijven, maar kiest volgens het dagblad nu voor de overstap naar de enige Nederlandse WorldTour-formatie. Die laatste partij richtte haar pijlen eerst op U23-wereldkampioen Kristoffer Halvorsen, die uiteindelijk koos voor Sky.
Tweede rappe man naast GroenewegenHet technische hart van LottoNL-Jumbo heeft deze transferperiode een duidelijke missie. De ploeg wil haar tweede lijn versterken en zocht bovendien naar een sprinter. De ploeg heeft heel lang en intensief onderhandeld met Halvorsen, maar uiteindelijk koos de snelle en talentvolle Noor voor een transfer naar de ploeg van Sir David Brailsford. Het Nederlandse team vervolgde haar zoektocht naar een soortgelijke renner. Met Van Poppel lijkt die nu te zijn gevonden. De 24-jarige Nederlander staat er bovendien direct: hij heeft meerdere overwinningen in de WorldTour op zijn naam staan, waaronder een rit in de Vuelta a España van 2014. Bovendien wil de sprinter zich ook focussen op de klassiekers.
Mocht hij liever zich als pure sprinter ontwikkelen dan zit hij toch echt in het team met de Champs Elysees winnaar in één team en zal hij niet snel de eerste keuze zijn.
Ik vind hem ook echt nog altijd wel een groot talent, maar het is er dit jaar wat minder uitgekomen. Al was hij tijdens de Hammer Series wel erg sterk hoor!
Ik ben ervan overtuigd dat Van Poppel veel intrinsieke mogelijkheden heeft. Maar hij zal iemand nodig hebben die hem helpt om die mogelijkheden te vertalen naar resultaten die bij die mogelijkheden passen. Hij zal bij TLJ meer zijn eigen kans mogen gaan dan bij Sky, dat sowieso. Maar ook daar is niets vanzelfsprekend, vraag maar aan Boom.
Van Poppel is donders rap, maar kan in principe ook het voorjaarswerk goed aan. Denk dat hij daarin al een streepje voor heeft op Groenewegen en dat biedt ook weer iets meer perspectief voor de resultaten (ondersteuning/ bezetting) in die periode, want die waren waardeloos.
Ook Van Poppel heeft een prijskaartje, dus naar mijn bescheiden mening hoeven we geen Van Baarle meer te verwachten .. maar je weet nooit.
Super gaaf dat Danny naar TLJ komt!
Edit: Klopt helemaal @Henk.
Ik zie ook 11 podiumplaatsen (truien meegerekend) waarvan 3 overwinningen (1 is de HammerSeries). Moeten we dat dan maar over het hoofd zien omdat hij ook 9 x DNF heeft laten zien? Hij heeft in interviews meermaals de redenen voor zijn slechte vorm aangegeven en het schijnt nu verholpen te zijn. Dat zou goed mogelijk zijn gezien zijn prestaties in bijvoorbeeld Polen.
Dus wat is je punt? Omdat een renner tobte met een blessure en daardoor een aantal wedstrijden niet uitreed, is het maar een slechte aankoop?
Laatste anderhalf jaar.. Dus heel 2016 is niks?
1 Vuelta a Burgos (2.HC) Stage 1
1 Vuelta a Burgos (2.HC) Stage 3
1 Arctic Race of Norway (2.HC) Stage 2
1 Tour de Yorkshire (2.1) Stage 2
1 Vuelta a Burgos (2.HC) Points Classification
2 Eneco Tour (2.UWT) Stage 3
2 Tour de Yorkshire (2.1) Points Classification
3 Amgen Tour of California (2.HC) Stage 7
3 Arctic Race of Norway (2.HC) Stage 1
3 Arctic Race of Norway (2.HC) Points Classification
En dit is begin 2017, toen die nog ''lang en breed'' een contract had en nog geen last vd knie:
1 Prologue - Melbourne Southbank › Melbourne Southbank
17.01 › 22.01 Santos Tour Down Under (2.UWT)more
4 Stage 6 - Adelaide › Adelaide90 13
3 Stage 4 - Norwood › Campbelltown149.5 18 10
4 Stage 3 - Glenelg › Victor Harbor144 13
2 Stage 1 - Unley › Lyndoch118.5 30 25
Wat betreft het genoeg aantal kansen voor de drie sprinters: op papier is dat inderdaad het geval, maar qua ondersteuning en vertrouwen gaat dat minder evident zijn, vrees ik. Ik hoor hier dat Danny lastige aankomsten aankan; laat dit nou net ook Lobato's kracht zijn.
xistnc - 30 augustus 2017 om 09:50
Ongeacht de ‘slepende’ knieblessure heeft Van Poppel de afgelopen anderhalf jaar geen moment de indruk gewekt, dat hij koste wat het kost wilde slagen bij Sky. Zet zijn uitslagen van die periode eens op een rijtje. Je mag dat scorebordjournalistiek noemen, ik noem het vooral mager. En dan opeens, als het op verlengen aankomt, kan hij het wel?
Misschien toch niet helemaal op z'n plek bij Sky, kan dat?
N=1 is blijkbaar al genoeg om vast te stellen dat iemand geen motivatie heeft. Boude uitspraak.
Nu ziet het er allemaal weer beter uit.