LottoNL-Jumbo ontevreden: “Niet het resultaat waar we voor kwamen”
LottoNL-Jumbo is niet tevreden met haar optreden in de Waalse Pijl. De Nederlandse WorldTour-ploeg zag Wilco Kelderman en Robert Gesink respectievelijk als dertiende en vijftiende finishen. “Daar ga je mee naar huis, maar dat is niet waar we voor gekomen zijn”, stelt Merijn Zeeman.
Voorbereidend werk in ordeNet als in de Amstel Gold Race, waar Gesink als derde de laatste keer Cauberg op draaide, zette het team haar kopmannen goed af aan de voet van de slotklim. Maar op de Muur van Huy konden de Nederlandse kopmannen het geweld van de wereldtoppers niet volgen. “We wilden Wilco en Robert met overtuiging de Muur van Hoei op zien rijden en een resultaat eruit halen”, stelt ploegleider Zeeman in een persbericht. “Je ziet wel dat we als collectief aan het groeien zijn en dat we onze taken steeds beter uitvoeren. Bij de voorlaatste klim, zaten we op de juiste plaats en daar deed Paul Martens goed werk. Enrico Battaglin heeft de kopmannen vervolgens afgezet aan de voet van de Muur van Huy. Het teamwork klopte vandaag, nu moeten we ons doorontwikkelen met Wilco en Robert.”

Gesink op de voorposten tijdens de laatste keer Muur van Huy – foto: Sirotti
Explosiviteit om ontploffen te voorkomen
Ook de twee hoofdrolspelers zelf baalden na afloop. “We hebben Enrico gespaard voor de laatste kilometers richting de Muur van Huy”, looft Gesink zijn ploeg. “Daarvoor hebben de andere mannen sterk gereden. Als ploeg hebben we het prima gedaan, maar we missen de bijbehorende uitslag. Ik had in de top-10 willen eindigen, maar dat lukte niet. Ik moet explosiever worden of dieper kunnen gaan, want mijn niveau is gewoon in orde.” Voor Kelderman duurde de Muur van Huy dan weer net iets te lang. “Ik wilde meer dan deze dertiende plaats. Toen ze aangingen op de Muur van Huy, viel er net een gat en daarna kon ik niet meer aanhaken. Ik ontplofte aan het einde en toen kwam er nog een aantal renners over me heen.”
Battaglin was toch gehaald voor dit werk; dus waarom niet de kans geven in de LBL. Volgens mij rijdt Kelderman niet de LBL toch.
Als ploeg vind ik wel dat de kopmannen perfect afgezet werden, zowel in Amstel als nu in Huy. Pluim voor VanMarcke, Battaglin en Lindeman.
At the bottom of a Gesink themed report, you will find your typical bullshit.
Baskenland kan ik me niet het verloop heugen, maar je zal wel gelijk hebben vlek. Desalniettemin heb ik de indruk dat de afgelopen twee koersen er meer vanuit battaglin had kunnen komen dan vanuit kelderman en gesink (vooral bij AGR waar ze allebei last van de kou hadden. Dan kan je net zo goed je kopmanschap overhevelen op diegene die er geen last van heeft)
Verder interessant om te zien dat ze durven te zeggen dat ze ontevreden zijn, dat mag ook wel want zowel Gesink en Kelderman kunnen zeker top 10 in de Waalse Pijl kunnen rijden en waarom geen top 5?
Met de kopmannen Gesink en Kelderman val je in dit soorten koersen vaak tussen wal en schip. Ze missen simpelweg explosiviteit en het zijn ook geen (veel) winnaars, die een koers af kunnen maken. Dit zal zondag in LBL niet anders zijn. Battaglin heeft in de Giro wel eense een etappe gewonnen en wat aardige uitslagen gereden, waarbij het veelal aankomsten betrof die heuvelop liepen, maar niet met zulke stijgingspercentages als de Muur. Kortom: veel ontevredenheid met enkel de fans van Gesink en Kelderman die de moed erin houden dat het wel goed gaat komen in de grote rondes.
Heb wel het gevoel dat er met Zeeman koersinhoudelijker gekeken wordt dan met bv Verhoeven. Maar dat is al snel het geval...
Dan moet je nu niet aankomen met zo'n verhaal.. volgend jaar zal het niet beter zijn.. hij gaat niet explosiever worden of ook niet dieper kunnen gaan in 2017.. helemaal niet erg overigens..
Of bedoel je dat Valverde hard omhoog kan fietsen, ja dat moet je inderdaad kunnen om te winnen. Knappe analyse.
Valverde begon naast Gesink aan de muur, maar trapt gewoon harder, simple as that..
TLJ is tevreden met top-10 in de Tour, betekent geen ambitie.
TLJ is niet tevreden met top-15 in WP, betekent niet realistisch.
Tsja, dan houdt het wel een beetje op natuurlijk.