Mark Cavendish: “Ik kan het nog steeds niet geloven”
De eerste gele trui van de Tour de France 2016 is voor Mark Cavendish. De ervaren Brit jaagt al jaren op het leiderstricot, maar vond hem – ondanks 26 ritzeges – nog nooit om zijn schouders terug. Op Utah Beach versloeg hij alle topsprinters en krijgt hij het geel omgehangen: “Ik weet niet wat ik moet zeggen.”
“Dit was een doel”, is zijn eerste reactie na zijn winst. Voor Dimension Data, dat een liefdadigheidsorganisatie als Qhubeka steunt, is dit een grote zege. “De ploeg had een paar truien vorig jaar, maar we wilden dit. Dit doe ik voor mijn team en de mensen in Afrika. Ik ben hier zo blij mee, ik kan het nog steeds niet geloven.”
“De Tour is de Tour. Een rit winnen is ongelooflijk. Deze trui brengt emoties met zich mee”, aldus de Brit, die daarmee refereert aan de finish op Utah Beach en de geschiedenis die daaraan kleeft met D-Day.
Het is Cav en de ploeg gegund.
Zo grote sprinter verdient het om hem te dragen.