Martinelli ziet Tour-winnaar in Valverde: “Hij is dé man voor Movistar”
De vraag die op iedereens lippen ligt, is of Alejandro Valverde, Nairo Quintana en Mikel Landa een succesvol trio kunnen vormen in de aankomende Tour de France. Movistar hoopt met de ‘Grote Drie’ de Franse ronde te kunnen winnen. Giuseppe Martinelli, ploegleider bij Astana, verwacht echter dat de Spaanse ploeg vooral zal mikken op Valverde. “Hij kan de Tour winnen. Ik verwacht dat ze hem zullen uitspelen”, zo laat hij weten aan La Gazzetta Dello Sport.
Valverde wist in zijn lange carrière nog nooit La Grande Boucle te winnen. In 2015 behaalde hij met een derde plaats zijn hoogste eindklassering, achter Chris Froome en ploegmaat Quintana. Martinelli ziet dit jaar echter een andere Valverde. “Ik heb hem nog nooit met zoveel zelfvertrouwen gezien. Hij weet dat hij het goed kan doen in grote rondes. Hij kan de Tour winnen. Ik denk ook dat ze hem zullen uitspelen als kopman.”
Volgens sceptici vraagt Movistar – door te starten met drie kopmannen – om problemen. Martinelli kan zich niet vinden in deze visie. “Je hebt alleen duidelijke ideeën nodig, maar ik verwacht dat teammanager Eusebio Unzué ze heeft. Ik zie het niet als een probleem, maar juist als een mogelijkheid. Het is een verstandig beslissing”, aldus Martinelli.
Ik ben het eens met Martinello, ik verwachtte El Imbatido vorig jaar als mogelijke winnaar en dat verwacht ik dit jaar weer.
Maar ook niet direct in de lijn der verwachting hoor
Hoewel Horner de Vuelta won op bijna 42 jarige leeftijd...
Hij was zo blij toen hij een paar jaar geleden eindelijk een keer op het tour podium stond.
Valverde!
Maar wat betreft de tour winnen op leeftijd: met mijn ervaring reed ik op 42 jarige leeftijd (dit jaar wat minder) gemiddeld harder dan toen ik 35 was, maar toen ik 35 was klom ik wel beter. (en was ik een kilo of 3 lichter)
Het is bewezen dat je op later leeftijd inlevert, maar er valt doormiddel van goede training en motivatie een hoop goed te maken, in die zin denk ik dat sommige atleten boven de 40 best top 10 kunnen rijden in de tour je verliest wat explosiviteit (ik ben nu explosiever dan toen ik 35 was) maar dat heb je voor een goed klassement niet echt nodig.
Heerlijk die psychologische oorlogsvoering zo voor de Tour.
Geen goede tijdrit.
Kansloos dus.
Quintana is 3 keer top 3 geëindigd en Landa maakte vorig jaar als het om klimmen ging een betere indruk dan Froome.
Valverde is nu 38 en heeft een keer de top 3 aangetikt. Ik zou hem lekker een ritje laten pakken en een van de andere twee zo ver mogelijk helpen.