Matteo Jorgenson enorm opgelucht na eindzege Parijs-Nice: “Valt veel stress van mijn schouders”
foto: Cor Vos
zondag 16 maart 2025 om 17:34

Matteo Jorgenson enorm opgelucht na eindzege Parijs-Nice: “Valt veel stress van mijn schouders”

Voor het tweede jaar op rij is Matteo Jorgenson eindwinnaar geworden van Parijs-Nice. In de achtste en laatste etappe van de Koers naar de Zon wist de Amerikaan van Visma | Lease a Bike zijn gele trui met succes te verdedigen. “Het is een opluchting, meer dan wat dan ook”, zei hij in het flashinterview na afloop.

“Er valt veel stress van mijn schouders nu”, vervolgde Jorgenson. “Ik denk al vier maanden aan deze week. Dus ja, het is fijn om het af te maken en te weten dat ik er alles aan heb gedaan. Het heeft goed uitgepakt.”

Visma | Lease a Bike
De interviewer stelde dat Jorgenson de hele week in controle leek. “Ik ben blij dat het er zo uitzag”, lachte de Amerikaan. “Nee, ik moet mijn ploeg bedanken. Ik ben zo goed bijgestaan door het team. Vandaag was ik geïsoleerd, maar we wisten dat dat zo zijn zonder Jonas bij me.”

“Maar de rest van de week hebben we optimaal geprofiteerd van het sterke team op het vlakke. Tactisch gezien en qua positionering was iedereen toegewijd vanaf de eerste dag. Dat voelt heel, heel goed. Ik ben zo blij om bij dit team te zitten. Het is ongelofelijk om te kunnen zeggen dat ik Parijs-Nice twee keer achter elkaar heb gewonnen.”

Het was een succesvolle dag voor de Verenigde Staten in Parijs-Nice. Niet alleen stelde Jorgenson de eindzege veilig, ook wist Magnus Sheffield de slotrit te winnen. “Magnus en ik hebben voor hetzelfde juniorenteam gereden, Hot Tubes Cycling. Het was geweldig om hem net voor me te zien. Ik probeerde hem echt bij te halen, maar dat lukte niet. Ik ben blij dat hij gewonnen heeft. Hij verdient deze rit. Hij was de hele week heel sterk. Het is heel cool. Parijs-Nice wordt een Amerikaanse wedstrijd, lijkt het”, knipoogde Jorgenson tot besluit.

Last van de kou
Zijn er momenten geweest deze Parijs-Nice dat Jorgenson echt op de limiet zat? “Zeker. Gisteren en op La Loge des Gardes, waar Jonas tweede tweede werd, had ik het beide dagen erg zwaar door de kou. Dat was voor het eerst in mijn carrière. Misschien ben ik net wat te mager momenteel. Ik had echt last van de kou. Gisteren had ik zelfs skihandschoenen aan, maar alsnog had ik verdoofde handen en voeten.”

“Het was zeker geen gemakkelijke week. Elke dag had zijn eigen uitdagingen. Ik heb elke etappe aangevat als een eendaagse. Ik ben blij dat het voorbij is. Ik ga een goede week slapen.”

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.