Maxim Van Gils focust zich op eendagswerk in 2025: “Geen plan om een grote ronde te rijden”
Het waren enkele hectische weken voor Maxim Van Gils, maar de rust is inmiddels wedergekeerd. De 25-jarige renner is inmiddels al op trainingskamp met zijn nieuwe ploeg Red Bull-BORA-hansgrohe. De Belg, die na een lange transfersoap afscheid nam van Lotto Dstny, krijgt op Mallorca zijn programma te horen voor 2025. Hij weet al dat hij ‘normaal gezien’ niet meedoet aan de Tour de France, vertelde hij bij Sporza. Ook de andere grote rondes verwacht hij niet te rijden.
“Afgelopen seizoen was heel goed. Als ik nog iets beter kan doen, mag ik spreken van een perfect seizoen”, aldus de puncheur, die in 2024 derde werd in zowel Strade Bianche als de Waalse Pijl. “Als ik een van die twee podiumplaatsen voor een zege kan inruilen, zou ik heel tevreden zijn.”
Geen grote ronde
Van Gils wil zich weer richten op de Ardennenklassiekers, maar zien we hem ook op Vlaamse wegen koersen? “Ik heb er afgelopen Ronde van Vlaanderen wel aan gedacht, maar die koersen liggen te dicht op de Waalse klassiekers en die liggen mij beter. Dat is toch mijn hoofddoel, dat is waar ik het beste in ben. Ik vind het dan net iets te gevaarlijk om risico’s te nemen voorafgaande aan die periode. Als ze de Ronde nu twee weken ná Luik zouden plaatsen, zou ik daar heel graag starten”, glimlacht hij.
In de zomer hoeven we Van Gils niet te verwachten in de Ronde van Frankrijk. “Normaal gezien zal ik er niet bij zijn in de Tour. Ik ga me focussen op het eendagswerk. Ze hebben hier genoeg ronderenners. Of ik dat jammer vind? Nee, een grote ronde is leuk, maar niet bepaald een must. Als je kijkt naar Hirschi dit jaar, die heeft ook geen grote ronde gereden maar had toch een mooi seizoen. Ik heb voorlopig niet het plan om een grote ronde te rijden. Ik denk dat er volgend jaar geen grote ronde komt voor mij.”
Vertrek bij Lotto geen geldkwestie
Van Gils kwam bij Het Laatste Nieuws ook nog even terug op zijn besluit om te vertrekken bij Lotto Dstny. “Het verhaal is minder interessant dan iedereen denkt. Begin dit jaar had ik bijgetekend en zag alles er goed uit. Maar er veranderden een paar dingen en toen ben ik beginnen nadenken. Zo ben ik hier terechtgekomen.”
Had zijn afscheid van Lotto Dstny te maken met geld? “Natuurlijk moet ik eraan denken, want mijn carrière zal niet superlang duren. Maar ik denk niet dat geld een probleem was bij de Lotto-ploeg, met de Nationale Loterij als sponsor. Je merkt wel aan alles dat het budget hier groter is, alles gebeurt sneller en er moet minder over gediscussieerd worden.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.