Michał Kwiatkowski troeft Peter Sagan af in E3 Harelbeke
Een jump in de slotkilometer heeft Michał Kwiatkowski de zege in de E3 Harelbeke opgeleverd. Wereldkampioen Peter Sagan verloor een tweestrijd van de Pool van Sky. Ian Stannard eindigde als derde. Kwiat is hiermee de opvolger van zijn huidige ploegmaat Geraint Thomas.
‘Een ramp biedt de gelegenheid zijn moed te tonen’
Kort voor de start werd net als in Dwars Door Vlaanderen een minuut stilte gehouden voor slachtoffers van de terroristische aanslagen in Brussel. Op de eerste rij werd een spandoek uitgerold met de tekst ‘Een ramp biedt de gelegenheid zijn moed te tonen’.
Na het respectbetoon werd de wedstrijd op gang geschoten. Negen renners wisten de vroege vlucht te halen. Tony Hurel (Direct Energie), Antoine Demoitié (Wanty-Groupe Gobert), Reto Hollenstein (IAM Cycling), Jay Thomson (Dimension Data), Bert De Backer (Giant-Alpecin), Nico Denz (AG2R La Mondiale) en de Nederlanders Wouter Wippert (Cannondale), Sjoerd van Ginneken (Roompot Oranje Peloton). Hun maximale voorsprong kwam niet boven de zes minuten.
Boonen toont zich op de Taaienberg
Al op de Taaienberg werd de koers geopend. Jürgen Roelandts, Tom Boonen, Tiesj Benoot, Matteo Trentin en Daniel Oss sloegen een gaatje op de ‘Boonenberg’. Kort daarna, op zeventig kilometer van de streep, wist een omvangrijke groep met Fabian Cancellara, Sep Vanmarcke en andere favorieten aan te sluiten. Alexander Kristoff en Peter Sagan hadden de slag gemist.
![25-03-2016 E3 Harelbeke; 2016, Trek Factory Racing; Van Poppel, Boy; Cancellara, Fabian;](http://www.wielerflits.nl/assets/uploads/2016/03/575951638-e1458946197322.jpg)
Fabian Cancellara moest achtervolgen – foto: Sirotti
Pech voor Cancellara
De E3 Harelbeke leek Cancellara opnieuw niet goed gezind. Vorig jaar kon de Zwitser een streep door zijn voorjaar zetten na een val met breukjes in twee rugwervels tot gevolg. Vandaag kreeg hij te maken met een defect aan de fiets. Op 67 kilometer van de streep brak zijn versnellingsapparaat en door het versplinterde peloton duurde het lang voordat een ploegwagen met reservefiets arriveerde. Daarna begon een indrukwekkende achtervolging.
Halverwege de Oude Kwaremont plaatsten Niki Terpstra en Lars Boom een korte versnelling. Veel ruimte kreeg het duo niet. Niemand minder dan de teruggekeerde wereldkampioen Sagan neutraliseerde de versnelling door zelf wat voorsprong te pakken. In de lange afdaling naar de Karnemelkbeekstraat was van organisatie bij de tien koplopers geen sprake. Mede hierdoor wist Cancellara, na een achtervolging van ruim dertig kilometer, opnieuw aan te sluiten.
Oude en nieuwe wereldkampioen ten aanval
Op de voorlaatste berg van de dag, de Karnemelkbeekstraat, plaatsten Kwiatkowski en daarna Sagan een demarrage. De uitgetreden en huidige wereldkampioen werkten direct goed samen en vergaarden zo in mum van tijd een voorsprong van een halve minuut op de door Etixx-Quick-Step aangevoerde groep der achtervolgers. Het kopduo liep uit, omdat van een samenwerking nauwelijks sprake meer was in de dertienkoppige tweede groep.
Achteraan werd weinig initiatief genomen, waardoor de Pools-Slowaakse tandem de halve minuut vasthield. De formatie van Patrick Lefevere wist het gat in de laatste vijf kilometer nog te halveren, maar in de laatste rechte lijn liep het uit op een sprint-à-deux. Kwiatkowski verraste met een ferme versnelling Sagan, die wéér genoegen moest nemen met plek twee.
Lars Boom (Astana) was de beste Nederlander in de uitslag, hij werd zesde.
![25-03-2016 E3 Harelbeke; 2016, Tinkoff; 2016, Team Sky; Sagan, Peter; Kwiatkowski, Michal; Stannard, Jan; Harelbeke;](http://www.wielerflits.nl/assets/uploads/2016/03/575955647-e1458945450289.jpg)
Het podium van E3 Harelbeke 2016: Sagan, Kwiatkowski en Stannard – foto: Sirotti
Kwiatkowski toch wel een mooie winnaar.
Etixx alsof ze op een roltrap fietsten. Groep met favorieten is groot volgende week.
Zonde dat hij weer 2e wordt, maar toch nog een mooie winnaar overgehouden ook
Etixx de verliezers van de dag? Met zoveel man in de kopgroep, en niet eens top-5 kunnen rijden. Misschien moeten ze eens proberen om met maar 2 man in de kopgroep te gaan zitten, zodat anderen ook wat doen
Kwiatkowski natuurlijk echt bijzonder goed, en wat schitterend om deze twee boegbeelden voor het jonge wielrennen vooraan te zien!
Cancellara en Boom leken mij ook erg sterk, en tóch lijkt de vorm ook bij Boonen eraan te komen!
Kwiatkowski pakt nu 3 jaar achtereen (minstens) de wereldtitel, de AGR, en de E3... Chapeau!
Sagan heeft hier al eens gewonnen en bij hem maakt het commercieel gezien niet eens uit of hij wint of 2e wordt, waar het bij veel wielrenners zielig is die 2e stekken maakt het hem alleen toffer.
Tja. Het wordt wel een beetje een choker. Dit lijkt me gewoon een mentale kwestie. En het feit dat hij verzuurt na een zware inspanning/solo. Dit wordt problematisch voor Peter.
Kwiat ijzersterk. Cancellara ook. Die is topfavoriet voor de Ronde. Boom ook sterk. Pippo weer minder.
Als je dit echt een matte koers vond, dan heb je echt een verkeerd beeld van wielrennen. Beter dan dit krijg je het bijna niet. Al volle bak koers vanaf 70 kilometer van de streep!
Mooiste editie in jaren!
dat denk ik ook
Ik vraag me af in welke koers ze terug betalen
maar wie is nu de kopman van Etixx? ze werken allemaal, maar voor wie?
Ik denk dat een sponsor ook heel blij is dat hij zich vermaakt.
Wat een slap gelul. Je kunt je ook vermaken in de koers en winnen. Zoals Cancellara al jaren doet. Kom op, een echte winnaar vind verliezen niet leuk. Zeker niet meerdere keren op rij.
Of hij probeert te bewijzen dat je gerust met hem naar de streep kan rijden