Mollema wil in Amstel Gold Race profiteren van hertekende finale
Bauke Mollema is zondag de grote man van Trek-Segafredo in de Amstel Gold Race. De Groninger hoopt dat de hertekende finale van de Nederlandse heuvelklassieker gunstig uitpakt voor hem. Dat meldt NU.nl vandaag.
De finale van de Amstel Gold Race is dit jaar wederom aangepast. In de zestien kilometer lange finalelus gaat de wedstrijd smallere wegen opzoeken. De koersdirectie hoopt dat hierdoor de wedstrijd lastiger te controleren wordt. “Dat maakt de koers een stuk opener. Daar moet ik van proberen te profiteren”, zegt Mollema. “Op explosiviteit ga ik al die renners niet lossen, maar ik kan heel ver komen in de finale als ik slim koers. Ik heb er vertrouwen in dat ik een goed resultaat kan rijden.”De nummer zeven van de voorbije Ronde van het Baskenland eindigde in de Nederlandse heuvelklassieker al driemaal bij de eerste tien. Zo finishte hij in 2014 als zevende, terwijl hij in zowel 2012 als 2013 naar een tiende eindnotering wist te vlammen. “Deze klimmetjes zijn eigenlijk wat te kort voor mij om het verschil te maken, maar als ik een goede koers rijd, kan ik nog steeds een rol van betekenis spelen in de finale. Op het juiste moment met een groepje meespringen is iets wat ik moet kunnen.”
Stuyven
De selectie van Trek-Segafredo is al eerder deze week bekendgemaakt. Bauke Mollema krijgt assistentie van onder anderen Jasper Stuyven, die zijn klassiekercampagne met nog één week verlengt. Naast Stuyven kan de Groninger ook rekenen op het gezelschap van landgenoot Koen de Kort, Michael Gogl, Toms Skujiņš, Ruben Guerreiro en Tsgabu Grmay. Laatstgenoemde is aangewezen als vervanger van John Degenkolb, die met een knieblessure kampt.
@Degenkolb start niet, hij wordt vervangen door Grmay