MPCC over Bardiani-CSF: “Geen interpretatiefout, maar bewuste keuze”
Bardiani-CSF sprak van een interpretatiefout toen de ploeg een renner ondanks een te lage cortisolwaarde – en dus tegen de regels van de MPCC – liet starten in de Ronde van Italië. MPCC-voorzitter Roger Legeay kan zich daar niet in vinden. “Er is geen interpretatiefout”, stelt hij tegenover Cyclingnews. “Ik heb ze tweemaal via mail geïnformeerd en desondanks besloten ze om de renner te laten starten.”
De Italiaanse ProContinentale formatie is inmiddels uit de MPCC gestapt. Ploegbaas Bruno Reverberi vindt dat zijn team onjuist is behandeld. De Franse krant L’Equipe kwam als eerste met het nieuws over de te lage cortisolwaarde naar buiten. Niet veel later bevestigde de MPCC het bericht middels een persbericht. Dat gebeurde één dag na de etappezege van Bardiani-renner Nicola Boem. Volgens Reverberi leek Bardiani-CSF op deze manier een ‘ploeg vol met dopeurs’.
Legeay reageert: “De MPCC heeft dat nooit beweerd. Dit zijn geen anti-doping controles, maar gezondheidscontroles. Met abnormaal lage cortisolwaarden is het volgens onze doktoren een noodzaak om een renner op basis van gezondheidsredenen aan de kant te houden.”
Ja ik weet het: zo ver is het nog lang niet. Maar het lijkt mij wel de enige begaanbare weg om de sport minder ongezond te maken.
opsteld en daar ook consequent naar handelt. Dat MPCC is gebeuren is zo gewoon een wasseneus en houdt alleen de schijn op dat ploegen "schoon" zijn. Het enige wat je nu hoort is te lage cortisolwaarde en met deze drogredene wordt een renner uit koers gehouden, terwijl er misschien wel meer aan de hand is... Het nieuwe wielrennen anno 2015. Houd het simpel aub, is wel zo plezierig!