Noorwegen wint ploegentijdrit ZLM Roompot Tour, Nederland zevende
Noorwegen is de ZLM Roompot Tour afgetrapt met een zege in de ploegentijdrit. In deze beloftenkoers die deel uit maakt van de UCI Nation’s Cup U23, waren zij in en rond het Zeeuwse Tholen sneller dan Frankrijk en Denemarken. Nederland eindigde op plek zeven en gaf 33 seconden toe op de Noren. De 22-jarige Amund Grøndahl Jansen, vorige week nog vierde in de Ronde van Vlaanderen U23, is de eerste leider.
Wind en regen dicteren het decorMet een ferme bries en regenachtig weer haspelden de landenteams deze morgen hun ploegentijdrit af. Algerije startte als eerst en wil in deze koers een goede prestaties neer te zetten. Het land hoopt daardoor genoeg punten te sprokkelen om aan de finalekoers van dit regelmatigheidsklassement deel te nemen, de Tour de l’Avenir. Zij kwamen dan ook als eerste binnen in een tijd van dertig minuten en tien seconden. Japan kwam vervolgens niet aan de tijd op het 24 kilometer lange parcours, maar het opleidingsteam van de UCI (meerdere nationaliteiten) en Canada doken ruim onder de tijd van de Noord-Afrikanen.
Australië zet eerste richttijd neer
Door het mindere weer moesten veel renners in de Zeeuwse polders lossen bij hun teamgenoten. Een aantal teams kwamen dan ook maar met drie renners over de streep, terwijl de tijd van de vierde renner bindend was. Australië, een van de outsiders en doorgaans goed in ploegentijdritten, zette vervolgens een eerste, voorzichtige richttijd. Zij realiseerde een tijd van 28 minuten en achttien seconden. Op datzelfde moment ging Nederland van start, met in de gelederen Cees Bol, Fabio Jakobsen, de Zeeuwse thuisrijder Davy Gunst, Merijn Korevaar, Peter Lenderink en Bas Tietema. Na Nederland startten er nog negen landen, die om de twee minuten vertrokken.
Het Nederlandse Team met @davygunst is gestart. #zlmtourpic.twitter.com/SE6X5YMaNG
— Omroep Zeeland Sport (@omroepzldsport) 15 april 2016
Nederland doet redelijk mee
In het laatste deel van de ploegentijdrit stonden de grotere favorieten voor de dag- en eindzege in Zeeland aan de start. De volgorde is bepaald op de huidige tussenstand in de UCI Nation’s Cup U23, waarin Slovenië aan de leiding gaat. Met name Groot-Brittannië en Denemarken werden vooraf bestempeld als favoriet, kort gevolgd door Frankrijk. Het waren echter de Italianen met Filippo Ganna en Simone Consonni die de eerste te kloppen tijd neerzetten: 28 minuten en acht seconden, goed voor een gemiddelde van 49 kilometer per uur. Nederland realiseerde korte tijd later de derde tijd, maar de Verenigde Staten deden op hun beurt nog eens vijf seconden van de Italiaanse tijd af.
Kleine verschillen houden het spannend
Het waren vervolgens de Denen, waar kopman en topfavoriet Mads Pedersen na twee kilometer al lek reed, die het eerst onder de 28 minuten-grens doken: 27 minuten en 59 seconden. Vorig jaar domineerden de Scandinaviërs nog en reden in de ploegentijdrit de tegenstand op een hoop, toen nummer twee Rusland al op 24 seconden volgde. Nu zijn de verschillen een stuk kleiner en kon Denemarken bovendien niet lang genieten van hun leidende positie. Frankrijk ging onder aanvoering van hardrijder en Frans kampioen tegen de klok Rémi Cavagna nog eens zes seconden onder de tijd van Denemarken. Noorwegen deed daar met een jonge selectie vervolgens nog eens zeven seconden vanaf, al kwam kopman Anders Skaarseth net als Pedersen op achterstand binnen. Groot-Brittannië stelde met een achtste plaats teleur.
Korte reactie Davy Gunst bij Omroep Zeeland
“Ik heb heel veel te danken aan m’n ploegmaten.” Reactie van @davygunst #zlmTour pic.twitter.com/nIFCeBqBcJ
— Omroep Zeeland Sport (@omroepzldsport) 15 april 2016
Azerbeidzjan en Luxemburg staan er überhaupt niet tussen.
Azerbeidzjan is niet gestart omwille van financiële problemen, terwijl Luxemburg te veel geblesseerden had en niet op tijd vervangers in Zeeland kon krijgen.