Oersterke Mads Pedersen kleurt heuvelrit en slaat dubbelslag in Tour de La Provence
foto: Cor Vos (archief)
zaterdag 15 februari 2025 om 15:51

Oersterke Mads Pedersen kleurt heuvelrit en slaat dubbelslag in Tour de La Provence

Mads Pedersen is de winnaar geworden van de tweede etappe van de Tour de La Provence. Na een lastige etappe van ruim 167 kilometer was hij als eerste aan de oplopende finish in Manosque na een sprint met twee met Matej Mohoric. Pedersen koos vroeg in de finale de aanval en werd beloond voor zijn strijdlust met ritwinst én de leiderstrui.

Op de tweede dag van de Tour de La Provence (UCI 2.Pro) volgde een gelijkaardig parcours als de openingsrit, die gewonnen werd door Sam Bennett. De renners vertrokken in Forcalquier en kwamen aan Manosque. Daar lag een verraderlijke finish, want de laatste kilometer kende een gemiddeld stijgingspercentage van bijna 4%. Nog voor die finish lagen ook lastige heuvels om voor de aanval te kiezen, zoals op de Col de l’Aire dei Masco (6,5 km aan 4,8%) op een kleine 30 kilometer van de meet.

Vier renners kleurden het grootste deel van de etappe. Daniel Årnes (Van Rysel-Roubaix) was het Noorse buitenbeentje met verder nog drie Fransen: Matis Louvel (Israel-Premier Tech), Mattéo Vercher (TotalEnergies) en Damien Girard (Nice Métropole Côte d’Azur). De maximale voorsprong was vier minuten, maar dat liep langzaam af door kopwerk van Lidl-Trek, Decathlon AG2R La Mondiale, EF Education-EasyPost, Bahrain Victorious en Unibet Tietema Rockets.

Etappes Tour de la Provence

In aanloop naar de Col de l’Aire dei Masco brak het peloton al even in stukken, waardoor de nervositeit toenam. Vercher was de vluchter die het langst uit handen bleef van het peloton, waar Arkéa-B&B Hotels er alles aan deed om de groep uit te dunnen. Uiteindelijk was het Lidl-Trek dat de boel uit elkaar trok. Mads Pedersen koos vervolgens de aanval met Sander De Pestel (Decathlon AG2R) en Jefferson Cepeda (EF). Niet ver daarachter volgde een elitegroep met onder meer Toms Skujins, Matej Mohoric, Fred Wright en Tietema Rocket-kopman Lukas Kubis.

Pedersen moet het zelf doen, maar krijgt tweede kans
Met een voorsprong van ongeveer 15 seconden begon het koptrio aan de afdaling. Het was vooral Pedersen die het tempo bepaalde, omdat zijn medevluchters wezen naar ploeggenoten in de achtergrond. In discussie gaan had geen zin. De groep met Skujins en Mohoric kon zo aansluiten op 19 kilometer van de meet. Er volgden toen nog enkele heuvels en de oplopende finalestrook.

Bahrain Victorious en Lidl-Trek hadden een overtal in de kopgroep en speelden dat uitstekend uit. Mohoric demarreerde en kreeg een onvermoeibare Pedersen met zich mee. Hun aanval bleek de beslissende, want in de achtergrond gingen hun ploegmaats storen. Het uitdunde peloton slokte vervolgens de groep met Skujins en Kubis om, dat was al op 45 seconden van Mohoric en Pedersen.

Loon naar werken voor Mads Pedersen
De Deen en de Sloveen werkten uitstekend samen en leken zo een slag te slaan in het klassement. De strijd om de ritzege leek een oneerlijke strijd, gezien de sprintkwaliteiten van Pedersen, maar Mohoric koos ervoor om te pokeren in het wiel. Van kop ging Pedersen aan en hij won vervolgens met grote voorsprong. Zestien seconden later won Fred Wright de sprint van het peloton; met Marijn van den Berg (vijfde) en Bauke Mollema (negende) eindigden twee Nederlanders in de top-10.

Het feest kon niet op voor Pedersen, want naast de ritwinst is hij ook de nieuwe leider in het algemeen klassement.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.