Ook voortbestaan Ronde van Catalonië onzeker
woensdag 27 maart 2013 om 10:42

Ook voortbestaan Ronde van Catalonië onzeker

Peloton San Remo SanRemo algemeen

foto: Sirotti

De economische crisis blijft de Spaanse wielerwereld teisteren. Dagblad El Periódico meldt nu dat ook de organisatie van de Ronde van Catalonië met de handen in het haar zit. Men zou zelfs op zoek zijn naar een privésponsor, omdat de regio Catalonië niet meer in staat blijkt om nog langer financieel garant te staan voor het wielerevenement.

”Het is erg moeilijk om in deze tijd sponsoren te vinden voor een wielerkoers”, zo vertelde Jose Luis López Cerrón – voorzitter van de Spaanse wielerbond – eerder al aan Velonews. ”Iedereen probeert juist te bezuinigen om het hoofd boven water te houden in deze crisistijd. Het is dus zaak om zo snel mogelijk nieuwe oplossingen te vinden om het voortbestaan van onze koersen te garanderen.”

De Ronde van Catalonië is niet de eerste Spaanse etappekoers die in geldnood komt. Eerder al werden de Rondes van Madrid en Murcia gereduceerd tot eendagskoers, en verdwenen de Ronde van Valencia en de Catalaanse Week zelfs helemaal van de kalender.

Ook de Ronde van het Baskenland en de Clasica San Sebastian stonden al op de rand van de afgrond, maar zij werden uit de brand geholpen door een kapitaalinjectie van de Baskische overheid.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.