Oomen na teleurstellende slotrit: “Had een slechte start”
Sam Oomen is er vandaag niet in geslaagd om op de slotdag van Parijs-Nice een plek bij de beste tien te veroveren. De 22-jarige Brabander van Sunweb begon als elfde aan de slotrit, maar sluit de Franse rittenkoers uiteindelijk af op een dertiende plek.
Sunweb kende een week met ups- en downs. “Met Phil (Bauhaus) hebben we voordat hij de wedstrijd verliet, kunnen oefenen op de sprint. Maar hij viel uit en Edward (Theuns) was niet in vorm”, kijkt ploegleider Morten Bennekou terug op de site van Sunweb. “Mike (Teunissen) pakte zijn kansen en zorgde voor enkele mooie resultaten. In de laatste bergritten deden we wat we konden om Sam bij te staan. Uiteindelijk heeft dat een respectabele dertiende plek in het algemeen klassement opgeleverd.”
“Ik kende vandaag een slechte start”, kijkt Oomen terug. “Samen met Louis Vervaeke moest ik al snel een groep van twintig renners achtervolgen. Uiteindelijk maakten we de oversteek. Tijdens de laatste beklimming was ik gewoon leeg en kon ik niet veel meer. Het is jammer dat ik hier geen top tien kan rijden. Maar gezien het niveau en de voorbereiding die ik heb gehad, kan ik wel redelijk tevreden zijn met de laatste paar dagen.”
Hopelijk gaat Oomen de druk niet voelen van het niet kunnen waarmaken van alle hoge verwachtingen. Voor je het weet word je ingeruild, immers. Nergens voor nodig, kalm aan, stapje voor stapje. En vooral op de fiets blijven.
@jacco
Vlakbij zeg maar, Ala was al afgeschreven.
@rv
Als je alle schepen achter je verbrandt blijf je alleen over op de eindbestemming al zal Roberto het niet met opzet hebben gedaan.
Maar nu wel alle hens aan dek toch zeker bij Sunweb?
Een zoetwatermatroos vanavond, is dat niks voor Sam?
Kelderman valt echt vaak heh? Dat valt toch niet meer te ontkennen?