Oprichter Aque Blue Sport furieus na missen wildcard Vuelta
Vandaag maakte de organisatie van de Vuelta a España bekend welke formaties eind augustus mogen deelnemen aan de 73e editie van de ronde. Een van de ploegen die buiten de boot valt, is het Ierse Aqua Blue Sport. Dit tot ongenoegen van oprichter en eigenaar Rick Delaney, die op Twitter zijn gal spuwt over de gang van zaken. “Er heerst in het huidige wielrennen een ons-kent-ons-cultuur”, windt hij er geen doekjes om.
Vorig jaar was het juist de organisatie van de Spaanse ronde die Aqua Blue Sport de mogelijkheid gaf om te schitteren op het hoogste niveau. De Ierse formatie greep die kans met beide handen aan, met als hoogtepunt de knappe ritzege van de Oostenrijkse klimmer Stefan Denifl in de zeventiende etappe naar Los Machucos. Daarnaast wist de Britse sprinter Adam Blythe in de eerste rit in lijn naar Gruissan naar een derde plaats te sprinten.
Ondanks deze adelbrieven, besloot koersdirecteur Javier Guillén om de Ierse ploeg voor de aankomende editie links te laten liggen ter faveure van de Spaanse ProContinentale-teams Caja Rural-Seguros RGA, Burgos-BH en Euskadi Basque Country. Het Franse Cofidis – al jaren één van de hoofdsponsors van de Vuelta – is de vierde en laatste ploeg die een wildcard wist te bemachtigen.
Delaney ‘not amused’ met gang van zaken: “Via social media vernemen of we mogen starten”
Delaney is van mening dat de Vuelta-organisatie weinig respect toont voor zijn project. “Ik investeer miljoenen in de wielersport, en ik probeer het qua sponsoring op een andere manier te doen om de sport in leven te houden. In ruil daarvoor willen we alleen maar een kans op het hoogste niveau, om ons project te steunen en daarmee ook de wielersport. We krijgen die kans nu echter niet, waardoor we als ploeg ook geen financiering krijgen.”
Wat de grote baas nog meer tegen de borst stuit, zijn de in zijn ogen vage selectiecriteria. “Vorig jaar hadden we geen geschiedenis om op terug te vallen, maar kregen we enkele mooie invitaties. Nu hebben we die geschiedenis wél, maar krijgen we nauwelijks tot geen wildcards. Het huidige wielrennen kenmerkt zich door een mentaliteit van ons-kent-ons”, is de zakenman scherp.
Wat eveneens op weinig goedkeuring kan rekenen, is de algehele gang van zaken. “We krijgen niet eens een telefoontje dat we zijn gepasseerd. De teams moeten op social media ontdekken of ze mogen starten. We moeten ons daarom ook afvragen of we met een echte sport te maken hebben. Biedt de wielersport daadwerkelijk kansen?”, vraagt Delaney zich af.
Just another kicking for team @AquaBlueSport . It’s confirmed, no Grand Tour. @amaurysport@rcssport@UCI_cycling@lavueltapic.twitter.com/SZi863SHY0
— Rick Delaney (@RickDelaneyABS) 10 april 2018
Het is overigens niet de eerste keer dat de Ier zijn ongenoegen uit. Enkele dagen geleden was hij al uitermate kritisch op de organisatie van de Tour of California, nadat bekend werd dat zijn ploeg – ondanks de aanwezigheid van Amerikaans kampioen Larry Warbasse – naast een wildcard greep voor de rittenkoers.
Maar absurd is dat de teams 'op social media moeten ontdekken of ze mogen starten'.
Waardeloze communicatie-skills en schijnbaar vage selectiecriteria, niet passend in een gezond topsportklimaat.
Alleen Euskadi - Murias is wellicht zwakker dan Aqua Blue en zo zijn er ook genoeg teams die veel sterker zijn die ook geen wildcard hebben gekregen.
Trieste sneer van een trieste meneer.
Denk echter wel dat hij een punt heeft. Cofidis hoeft bijvoorbeeld nooit wat te doen omdat zij de sponsor mee hebben. Euskadi rijd dus ver ook niet erg sterk, maar krijgen ook "zomaar" een uitnodiging. Vorig jaar was meer dan goed, dus widcard had echt niet raar geweest in mijn ogen
De hele wielercultuur is inderdaad gebouwd op "ons kent ons". Laatste jaren heeft ook bewezen dat transparantie ook meer gewenst is. Zolang je goede connecties hebt maken je uitslagen niet uit dus? Een Amerikaans kampioen wil je in California zien toch? Eveanals Frans kampioen in de Tour en G.Martin wil heel frankrijk ook zien.... Dus echt heel gek vind ik zijn verhaal ook weer niet, echter zit fout niet bij te organisatoren, maar wellicht meer bij UCI?
Wat een arrogantie ook. Waar meent deze ***** recht op te hebben?
Spaanse teams in de Vuela is dan ook zeer raar idd. Je zou toch eerder verwachten dat ze een wildcard geven aan een team uit Ierland ofzo.
Cofidis en Euskadi prestreren compleet niets en "verdienen" standaard een uitnodiging?
Deze constatering zou louter opgaan als ELK land een eigen ronde heeft?
Deze gedachtengang is precies wat het wielrennenkapot maakt en "vriendjespoloitiek" in de hand speelt toch?
Natuurlijk is het logisch dat de organisatie van de Vuelta Spaanse teams voortrekt is voor de Spanjaarden zelf veel leuker om naar Spanjaarden te kijken dan naar Ieren. Zou leuker voor ons zijn als er natuurlijk meer gekeken wordt na kwaliteit van de teams, maar ja wat doe je eraan.
Plek 1-18 zijn bovendien al voor de wereldtop. Dat plek 19-22 deels naar locals gaan is juist mooi. Als er geen wildcards in tennis waren kon er soms maar 1 nl er meedoen aan zo'n toernooi. Wil je dat dan?!?
Het huidige wielrennen kenmerkt zich door een mentaliteit van ons-kent-ons”
Die twee statements bijten elkaar volgens mij ontzettend....
Daarnaast is het lekker arrogant en/of naïef om te denken dat je de enige bent die centjes uitgeeft..
Plus, het is wel weer mooi laat om hierover te beginnen... Toen er twee extra Spaanse proconti's uit de grond werden gestampt zag je dit al van verre aankomen.