Papieren TJ Sport nog niet op orde: “Er is enige bezorgdheid”
Giuseppe Saronni (links) - foto: TJ Sport/Lampre-Merida
woensdag 7 december 2016 om 08:21

Papieren TJ Sport nog niet op orde: “Er is enige bezorgdheid”

Het is nog allerminst zeker dat TJ Sport volgend seizoen tot de WorldTour behoort. De Chinese opvolger van Lampre-Merida behoorde niet tot de ploegen die een licentie ontvingen van de UCI, het moet namelijk nog papierwerk op orde maken. Daarnaast is het trainingskamp voor december gecanceld, meldt VeloNews.

Bezorgdheid
“Het is een zeer lastige periode en de situatie ontwikkelt zich”, zeggen officials van de ploeg tegen VeloNews. Sponsormanager Mauro Gianetti reisde op en neer naar China om daar de papieren rond te krijgen. “Er is enige bezorgdheid ja, zeker tot we de bevestiging van de UCI krijgen”, aldus ploegleider Mario Scirea. “We moeten werken voor 2017 en laten de rest over aan Giuseppe Saronni (algemeen manager, red.). Het is niet dat hij renners heeft aangetrokken en achterover is gaan zitten, alsof hij dit allemaal uit zijn duim zuigt. De contracten heeft hij in zijn hand.”

Nadat bekend werd dat TJ Sport nog geen licentie had gekregen, gaf de ploeg zelf aan om tijd te hebben gevraagd. “Ons is verzekerd dat het enkel een bureaucratisch probleem was, dus we maken gewoon een planning voor 2017 zoals we dat normaal ook zouden doen”, zegt Scirea. “Onlangs zijn een tiental renners nog naar een dokter gegaan voor de benodigde check-ups, zodat zij een koerslicentie kunnen ontvangen.”

De deadline om de juiste documenten in te leveren bij de UCI is 15 december.

Zwart gat?
Insiders melden echter aan VeloNews dat zij ongerust zijn dat het hele TJ Sport-project een zwart gat is, net als de ploegen van Pegasus en Sony Ericsson, die er nooit kwamen. Daarnaast zegt een teammanager van een andere ploeg dat hij benaderd is door zaakwaarnemers van TJ Sport-renners om navraag te doen naar eventuele vrije plekken, voor het geval de Chinees-Italiaanse formatie uit elkaar valt.

RIDE Magazine
26 Reacties
08-12-2016 19:24
Wildcard vd giro is dan al op zak denk ik

Om te reageren moet je ingelogd zijn.