Paul Martens: “Ik wil 2016 zo snel mogelijk vergeten”
Foto: Sirotti
zondag 6 november 2016 om 14:15

Paul Martens: “Ik wil 2016 zo snel mogelijk vergeten”

Paul Martens kan allerminst terugkijken op een geslaagd seizoen. De 33-jarige Duitser slaagde er niet in om aan de verwachtingen te voldoen, hoewel hij daar zelf geen aanwijsbare reden voor heeft. “Ik wil het seizoen 2016 zo snel mogelijk vergeten”, vertelt hij aan het Duitse Radsport News.

Hij tast in het duister over de oorzaak van zijn tegenvallende prestaties. “Ik had geen verwondingen, geen fysieke problemen of andere redenen waarom het niet ging. Maar dat maakt het moeilijker om te accepteren dat ik de gewenste doelstellingen niet behaald heb.”

In 2017 zint hij op sportieve revanche. Daarnaast hoopt hij de Tour te rijden. ”Het stoort mij nog steeds dat ik niet goed genoeg was. Daarom ben ik ook gemotiveerd om in de winter alles te geven, zodat ik volgend jaar kan laten zien wat ik kan.” Hij hoopt om namens LottoNL-Jumbo voor het derde jaar op rij de Tour te rijden. “Juist omdat de start plaatsvindt in Düsseldorf, waardoor het gegarandeerd iets groots gaat worden.”

RIDE Magazine
7 Reacties
06-11-2016 14:48
Benieuwd of hij een beter seizoen kan draaien dan afgelopen seizoen, zal voor hem ook een beetje alles of niets zijn ivm zijn aflopende contract
06-11-2016 16:13
Hij gaf vorig jaar na contractverlenging aan dat hij dit jaar vooral de jonkies in de ploeg met raad en daad wilde bijstaan, is dat nog gelukt?
06-11-2016 16:36
Ik hoop, dat Paul Martens weer op zijn niveau kan komen. Hij lijkt mij een goede mentor voor de jonkies Olivier en De Tier. Hij zou hun zeker kunnen bijstaan in de AGR en de Waalse klassiekers.
06-11-2016 18:10
Normaal gesproken was hij ieder seizoen wel goed voor 1 of 2 overwinningen op een heuvelachtige aankomst, dit jaar werkelijk nergens überhaupt kans gemaakt
06-11-2016 18:17
@jvh93
Dat heeft ook te maken met de rol, die je krijgt toebedeeld. Hij kan kennelijk niet meer afdwingen, dat er voor hem gewerkt wordt. Ondersteunende renners zijn ook nodig.
06-11-2016 18:47
@kelderfan natuurlijk zijn ondersteunende renners ook nodig, maar als je beter bent dan je kopman en wel bij kan blijven had hij best kansen gehad, maar in geen enkele koers überhaupt van voren gezien. Normaal gesproken ging hij goed een heuvel op, dit seizoen vrij snel eraf steeds (alleen in de tour kon hij enigszins aanhaken af en toe)
06-11-2016 20:34
Toch een renner van wie ik lang dacht dat wanneer hij een lange tijd zonder kwaaltjes zou kunnen rondfietsen (hij sukkelde vaak met zijn knie dacht ik), hij echt zou kunnen verrassen in de heuvelklassiekers. De Brabantse Pijl is bijvoorbeeld echt op zijn lijf geschreven. Helaas lijkt het er dan toch niet uit te komen...

Om te reageren moet je ingelogd zijn.