Philippe Gilbert hard voor optreden Jonas Vingegaard in Parijs-Nice: “Totaal gebrek aan charisma”
Philippe Gilbert heeft in Dans le Peloton flinke kritiek geleverd op de houding van Jonas Vingegaard tijdens de tijdelijk geneutraliseerde vierde etappe in Parijs-Nice. Volgens de Belg had Vingegaard het initiatief moeten nemen om de wedstrijd te staken: “Maar hij was totaal afwezig.”
“Vingegaard probeerde zich net als altijd te verstoppen achter andere mensen. En juist op het moment van neutralisatie had hij tegen de ASO moeten zeggen dat er snel en doeltreffend gehandeld moest worden in het belang van iedereen, van de teams en van de organisatoren”, is Gilbert hard.
Volgens Gilbert waren er geen verzachtende omstandigheden voor de Deense kopman van Visma | Lease a Bike. “Ja, misschien was hij geblesseerd, maar dit zijn de momenten waarop het peloton de leiders in de wielersport nodig heeft, maar nee, hij was weer helemaal afwezig. Dit toont zijn grote gebrek aan charisma.”
“Dit speelt hem vaak parten, zelfs in het laatste deel van zijn wedstrijden heeft hij geen charisma”, eindigt hij. “En hij kan geen invloed uitoefenen tegen bijvoorbeeld een Pogacar, die overloopt van charisma.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.