Sagan klopt Van Emden en wint tijdrit Californië
Peter Sagan heeft goede zaken gedaan in de Tour of California, met een zege in de tijdrit. De renner van Tinkoff-Saxo legde het parcours af in 12.31 minuten en boekte zo zijn tweede zege in de Amerikaanse koers. Jos van Emden mocht lang hopen op een overwinning, maar moest genoegen nemen met een uitstekende tweede plaats.
Als een boer met kiespijn, zo zat Jos van Emden erbij in de hotseat. Anderhalf uur lang zat hij in de stoel van de snelste, totdat Sagan vijftien tellen van zijn tijd afknaagde. Het was een waardevolle zege voor Sagan, die gelijk ook de leiderstrui overnam van Toms Skujins, die 46 tellen toegaf op de 34ste plaats.
Julian Alaphilippe eindigde als derde op negentien seconden, terwijl Robert Gesink de top-tien haalde met een negende stek. De man uit Varsseveld verloor weliswaar drie plekjes in het algemeen klassement, maar met Mount Baldy aan de horizon, heeft hij een prima uitgangspositie.
Toms Skujins staat nog altijd tweede op 28 tellen, voor Alaphilippe en Joey Rosskopf. Gesink staat zevende, op 56 seconden van Sagan.
Tour of California 2015 (2.HC)
Uitslag etappe 6: Tijdrit Santa Claria (10,6 km)
1. Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) in 12m31s
2. Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) op 15s
3. Julian Alaphilippe (Etixx-Quick-Step) op 19s
4. Joey Rosskopf (BMC) op 20s
5. Daniele Bennati (Tinkoff-Saxo) op 22s
6. Tom Zirbel (Optum p/b Kelly Benefit) op 26s
7. Sergio Henao (Sky) op 26s
8. Jay McCarthy (Tinkoff-Saxo) op 27s
9. Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 27s
10. Daniel Oss (BMC) op 28s
Klassement na etappe 6
1. Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) 22u15m23s
2. Toms Skujins (Hincapie) op 28s
3. Julian Alaphilippe (Etixx-Quick-Step) op 45s
4. Joey Rosskopf (BMC) op 49s
5. Sergio Henao (Sky) op 55s
6. Jay McCarthy (Tinkoff-Saxo) op 56s
7. Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 56s
8. Benjamin King (Cannondale-Garmin) op 58s
9. Dion Smith (Hincapie) op 1m03s
10. Haimar Zubeldia (Trek) op 1m04s
Heel misschien Alaphilippe
Mensen die Sagan verwachten kennen Sagan niet en kennen mt baldy niet.
Klote voor Jos maar keigoed gereden en het ploegske is duidelijk op de weg omhoog! Gesink lekker bezig.
Morgen vuurwerk... bier, chips en harde worst erbij! Ik verwacht comeback kid Gesink. Mt Baldy wordt een bedevaartsoord na deze ronde!
Heerlijk van Sagan dit, zelfs op een parkoers zonder echte bochten. Heerlijk ook dat gebaal van Traksel en Been. Dankje Sagan.