‘Sam Oomen bijna rond met Giant-Alpecin’
Giant-Alpecin is op weg Sam Oomen te contracteren voor volgend jaar. Het grootste Nederlands talent bij de beloften heeft een aanbieding op zak voor twee seizoenen.
De 20-jarige Nederlander liet vorige week aan WielerFlits weten zijn keuze te hebben gemaakt. Welke ploeg het zou worden, wilde hij toen nog niet onthullen. Wel werd duidelijk dat het om een profdebuut zou gaan in 2016.Volgens De Telegraaf kiest Oomen – die van meerdere WorldTour-ploegen aanbiedingen ontving – voor de Duits-Nederlandse Giant-Alpecin-ploeg. Teammanager Iwan Spekenbrink verwacht de overeenkomst op korte termijn te tekenen.
De overstap naar Giant-Alpecin is geen verrassing. Eind augustus maakte de ploeg bekend Arthur van Dongen aan te trekken als nieuwe ploegleider. Van Dongen, momenteel nog ploegleider bij Rabobank, is de vertrouwenspersoon van Oomen. De jonge Brabander zei onlangs in het Weekendinterview beslissingen over zijn toekomst in goed overleg te maken met zijn leermeester.
Oomen maakte dit jaar bergop grote indruk in verschillende meerdaagse wedstrijden. De renner van Rabobank Development zegevierde in de Rhône-Alpes-Isère, werd tweede in Tour Alsace, Tour des Pays Savoie en vierde in de Tour de l’Avenir.
Juist door Dumoulin kan zo'n jongen veel sneller groeien, lijkt me best iemand die tempo kan rijden id bergen, niet pamperen.
Mooie transfer, toch wel één van de grootste talenten op de fiets momenteel. Hopelijk gaat hij niet Daan Olivier achterna.
Zou anders waste of talent zijn, maar het is zijn leven/carriere en elke beslissing zijn goed recht... we horen het wel.
Kunnen mensen eens ophouden met Dumoulin tot ronderenner te bombarderen? Alleen wanneer het parkoers geschikt voor hem is (veel tijdritkilometers) zal hij er voor gaan.
Kun je de filosofie eens uitleggen? En het verschil met (ik noem maar wat) Cannondale?
Ja want het knechten voor Kittel en Degenkolb heeft Dumoulin ook in de weg gestaan bij zijn ontwikkeling. Knechten en in de schaduw is juist ideaal voor Oomen. Daarnaast zal er veel meer druk op hem zijn als hij in een ander team rijdt dan TLJ.
Dumoulin is het grootste Nederlandse talent van de afgelopen twintig jaar die een grote ronde kan winnen. Zelfs een ronde met veel bergen en weinig tijdritkilometers kan hij winnen
nou, een zwaluw maakt nog geen zomer. voor mij mag Dumoulin eerst nog eens bevestigen als klassementsman in een grote ronde.