Sep Vanmarcke krijgt eindelijk weer goed nieuws van dokters
foto: Cor Vos (archief)
zondag 23 februari 2025 om 11:04

Sep Vanmarcke krijgt eindelijk weer goed nieuws van dokters

Goed nieuws voor Sep Vanmarcke. De voormalige Belgische renner heeft groen licht gekregen van de dokters om weer wat te mogen sporten. Eind november werden er nog nieuwe hartproblemen gevonden bij Vanmarcke.

Bij onderzoeken in het ziekenhuis waren enkele maanden geleden nog meer hartproblemen gevonden bij Vanmarcke. De oud-wielrenner, die halverwege 2023 moest stoppen als prof, besloot daardoor ook zijn werk als ploegleider bij Israel-Premier Tech neer te leggen. “Ik mag voorlopig niets doen van sport, misschien zelfs definitief. Dat is heel moeilijk”, erkende Vanmarcke in Het Nieuwsblad.

Nu is er goed nieuws voor Vanmarcke. Op zijn sociale media vertelt hij erover: “Het is zondagochtend, het zonnetje schijnt en ik heb weer een koerstenue aan. Dat is al lang geleden, heel lang geleden. Ik heb de afgelopen dagen een inspanningstest gedaan in het ziekenhuis en ik heb het nieuws gekregen dat ik weer een beetje mag sporten.”

“Een beetje; niet te lang en niet te snel”, legt Vanmarcke uit. “Maar daar ben ik heel blij mee. De conditie is helemaal weg. Maar ook dat is oké. Ik ga die rustig aan weer opbouwen.”

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Sep Vanmarcke (@sepvanmarcke)

Sep Vanmarcke heeft ambitie om José De Cauwer op te volgen: “Ook een manier van performen”

Interview Wordt Sep Vanmarcke op termijn de opvolger van commentatorlegende José De Cauwer? Als het van de 36-jarige West-Vlaming zelf afhangt, wél. Na jaren in het peloton te hebben vertoefd als renner en ploegleider, heeft de ex-winnaar van de Omloop Het Nieuwsblad nu een nieuwe uitdaging op het oog in de rol van analist.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.